Krowia uryna – nowy „narodowy napój” w Indiach

Hinduska nacjonalistyczno-religijna organizacja Sangh przygotowuje w swoich laboratoriach nowy „narodowy” napój o nazwie „krowia woda” – po hindusku „gau jal” – powstały na bazie krowiej uryny.

Om Prakash, szef Departamentu Ochrony Krów tej organizacji powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika The Times, że napój „będzie dostępny już niedługo, być może jeszcze w tym roku”. Zapewnił on od razu, aby „nie obawiać się, gdyż nie będzie miał on zapachu uryny, a wręcz przeciwnie – będzie dobrze smakował”. Ma on być „bardzo zdrowy i nie będzie gazowany, aby uniknąć jakichkolwiek toksyn”. Napój ma powstać głównie na bazie uryny krowiej, z dodatkiem hinduskich ziół, choć szczegółowe składniki będą ujawnione w momencie rozpoczęcia sprzedaży.

W zamierzeniu skrajnie nacjonalistycznej organizacji Sangh, „krowia woda” ma pomóc w scaleniu nacjonalistycznego ruchu w Indiach. Organizacja Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS) głosi hasła o narzuceniu siłą całemu społeczeństwu ideologii hinduistycznej Hindutva, wzywa do likwidacji wpływów zachodnich i „oczyszczenia kraju z obcych zagranicznych elementów”. Organizacja odpowiedzialna jest za liczne przypadki przemocy, m.in. morderstwa w zeszłym roku 67 chrześcijan w stanie Orisa. Tylko od sierpnia zeszłego roku rannych zostało w Indiach 18 tysięcy chrześcian, zniszczono, spalono bądź zrównano z ziemią 181 kościołów, zburzono domy 4500 rodzin chrześcijańskich i wygnano z nich 50 tysięcy chrześcijan.

Hinduizm traktuje krowę jako zwierzęcie o pochodzeniu boskim i w większości stanów Indii zakazane jest jej zabijanie. Odchody krowie spożywane są w „oczyszczających rytuałach”, a uryna stosowana jest jako „lek” przeciwko niemal każdej chorobie, od otyłości po nowotwory.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) na podstawie: The Times Online

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content