Zakład poligraficzny we Wrocławiu odmówił wydrukowania plakatów Kampanii przeciw Homofobii

Aktualizacja: 2009-02-14 4:31 pm

Zakład poligraficzny we Wrocławiu odmówił wydrukowania plakatów Kampanii przeciw Homofobii. Gratulujemy odwagi.

Poszukiwania zakładu poligraficznego, który wydrukowałby plakaty Kampanii przeciw Homofobii opisuje “Gazeta Wyborcza”. W jednej z wrocławskich firm wolontariuszka miejscowego oddziału Kampanii została odesłana z kwitkiem.

– Odmówiłem Państwu realizacji, nie podając przyczyny, ale proszę nie drążyć tematu… Szanuję Państwa przekonania, ale mam na temat rzekomej homofobii inne zdanie i nie chcę realizować tego typu zleceń – cytuje słowa właściciela zakładu gazeta.

Kampania znalazła oczywiście innego wykonawcę, ale dla “Gazety” sprawa w znamienny sposób wykazała problem dyskryminacji w naszym kraju. Stała się pretekstem, by przypomnieć, że Polska nie przystąpiła do dodatkowego protokołu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, który zakazuje dyskryminacji przez władze publiczne w jakiejkolwiek dziedzinie. „Gazeta” nie omieszkała wspomnieć, że prawo unijne zakazuje dyskryminacji nie tylko przez państwo, ale też przez podmioty prywatne, takie jak zakład poligraficzny.

AJ/GW

Za: fronda.pl “
Homo-aktywiści? Tych Państwa nie obsługujemy”


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=6637 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]