Ekskomunika dla gubernatora

Aktualizacja: 2013-01-9 10:30 pm

Obrońcy życia z Rockford w stanie Illinois zaapelowali do metropolity Chicago ks. kard. Francisa George’a i biskupów, by nałożyli na gubernatora stanu Pata Quinna karę ekskomuniki. Powodem jest poparcie, jakie polityk Partii Demokratycznej, uznający się za katolika, wyraża wobec legalizacji homozwiązków. Parlament stanowy Illinois rozważa propozycję przyznania związkom jednopłciowym tych samych uprawnień, które mają małżeństwa. Obecnie związki homoseksualne są w tym stanie legalne, jednak nie są uznawane za małżeństwa.

MJ, KAI

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=66363 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]