Wielka Brytania: zezwolenie na chrzest to gorszenie dziecka

Aktualizacja: 2009-02-13 11:21 pm

Dziewczyna przeszła z islamu na chrześcijaństwo. Jej matka zastępcza straciła za to prawo do opieki nad nią.

Przez 10 lat opiekowała się blisko setką dzieci. Gdy w 2007 rok u przyjęła do siebie 16-letnią muzułmankę, obiecała, że będzie „respektować i chronić” jej wiarę. Jednak wbrew temu, co sądzili urzędnicy, dziewczyna nie wierzyła już w Allaha i jego proroka Mahometa. Poprosiła, by zaprowadzić ją do kościoła, gdyż chciała się ochrzcić.

– Zaproponowałam jej, że znajdziemy miejsce, gdzie mogłaby praktykować swoją religię – mówi matka zastępcza. – Jednak ona nalegała na chrzest. Widziała w nim obmycie się ze strasznych rzeczy, które przeszła i symbol nowego początku. Nie mogłam jej powstrzymać – dodaje kobieta. W związku ze sprawą dziewczynę zabrano do innych opiekunów. – Matka zastępcza nadużyła zaufania – twierdzą urzędnicy.

Teraz kobieta, wspólnie z młodą chrześcijanką, walczą o swoje prawa. – Nie sądzę by wybuchł taki skandal, gdyby któreś z moich chrześcijańskich podopiecznych chciało przejść na inną wiarę – twierdzi opiekunka. Zgadza się z nią Mike Judge z Christian Institute. – To przykład podwójnych standardów, z jakimi spotykają się chrześcijanie – uważa działacz. Urzędnicy nie chcieli komentować sprawy.

sks/The Sun/fronda

Za: Myśl Polska

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=6621 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]