Sędzia Scalia broni tradycyjnej interpretacji Konstytucji; sprzeciwia się wykorzystywaniu sądów do manipulacji społeczeństwem

Aktualizacja: 2006-10-23 12:00 am

Sędzia federalnego Sądu Najwyższego Antonin Scalia powiedział w sobotę, 21 października br. na spotkaniu fundacji National Italian American Foundation, że tak kontrowersyjne zagadnienia jak “aborcja i prawa do samobójstwa” powinny być pozostawione w kompetencji legislatury, a nie sądów. Sędzia Scalia ostrzegł, że kreowanie w mediach wizerunku sądów jako narzędzia do sterowania rzeczywistością społeczną, jest niebezpieczne oraz zagraża niezależności sądów.

Antonin Scalia w ciągu swej 20-letniej kariery jako sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych (nominowany w 1986 roku przez prezydenta Ronalda Reagana) był nieprzejednanym krytykiem decyzji Roe v. Wade legalizującej w 1973 roku aborcję oraz sprzeciwiał się zniesieniu kary śmierci i zalegalizowaniu prawa do eutanazji. Sędzia Antonin Scalia jako jeden z najbardziej konserwatywnych głosów sędziowskich, nieustannie broni tradycyjnej interpracji Konstytucji, która staje się elementem przetargowym w służbie poprawności politycznej.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=661 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]