Sędzia Scalia broni tradycyjnej interpretacji Konstytucji; sprzeciwia się wykorzystywaniu sądów do manipulacji społeczeństwem

Sędzia federalnego Sądu Najwyższego Antonin Scalia powiedział w sobotę, 21 października br. na spotkaniu fundacji National Italian American Foundation, że tak kontrowersyjne zagadnienia jak „aborcja i prawa do samobójstwa” powinny być pozostawione w kompetencji legislatury, a nie sądów. Sędzia Scalia ostrzegł, że kreowanie w mediach wizerunku sądów jako narzędzia do sterowania rzeczywistością społeczną, jest niebezpieczne oraz zagraża niezależności sądów.

Antonin Scalia w ciągu swej 20-letniej kariery jako sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych (nominowany w 1986 roku przez prezydenta Ronalda Reagana) był nieprzejednanym krytykiem decyzji Roe v. Wade legalizującej w 1973 roku aborcję oraz sprzeciwiał się zniesieniu kary śmierci i zalegalizowaniu prawa do eutanazji. Sędzia Antonin Scalia jako jeden z najbardziej konserwatywnych głosów sędziowskich, nieustannie broni tradycyjnej interpracji Konstytucji, która staje się elementem przetargowym w służbie poprawności politycznej.

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content