Portugalski rząd organizuje propagandową kampanię proaborcyjną

Aktualizacja: 2006-10-18 12:00 am

Portugalski premier Jose Socrates rozpoczął rządową kampanię propagandową mającą na celu przekonanie społeczeństwa do zagłosowania za legalizacją aborcji w zbliżającym się referendum. Według planów socjalistycznego rządu, tzw. aborcja na życzenie powinna być powszechnie dostępna i każda kobieta powinno mieć zagwarantowane prawo “aborcji” (czytaj: zabicia dziecka), do 10 tygodnia życia “płodu” (czytaj: dziecka). Obecne prawo zabrania przeprowadzania “aborcji” podczas całego okresu ciąży.

Socjalistyczny rząd próbuje od dziesięciu lat zmienić obowiązujące prawo, wprowadzając w 1997 roku pod obrady parlamentu ustawę zezwalającą na nieograniczoną “aborcję”. Pomimo, że Parlament odrzucił tę ustawę, a następną ustawę rządową odrzuciło spoleczeństwo portugalskie w powszechnym referendum w 1998 roku, socjalistyczny rząd po raz kolejny próbuje narzucić przepisy niezgodne z przekonaniami społeczeństwa i niezgodne z prawem naturalnym. Referendum ma odbyć się w styczniu przyszłego roku.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=657 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]