Aktualizacja strony została wstrzymana

Iran odparł cyberatak

Celem cyberprzestępców miały być elektrownie wraz z zakładami przemysłowymi ulokowanymi na południu kraju. Atak przeprowadzono przy wykorzystaniu techniki wirusa komputerowego Stuxnet.

Dzieło rządu USA

Metoda ta sparaliżowała zakłady produkcyjne w prowincji Hormozgan w ostatnich miesiącach. Tym razem, jak obwieścił szef cywilnej obrony Aleg Akbar Achawan, irańscy informatycy z powodzeniem odparli atak.

Iran nieustannie boryka się z aktami cyberterroryzmu, a jako ośrodki sterujące nimi wskazuje USA i Izrael. W roku 2010 poprzez wirus Stuxnet starano się sabotować pracę irańskich naukowców pracujących nad wzbogacaniem uranu, który zdaniem USA i Izraela służyć ma rzekomo do budowy bomby nuklearnej.

Ataki tego typu są jednak wymierzone w irańską gospodarkę. Cyberterroryzm uderzył między innymi w sektor naftowy. Stanowi on w przypadku Iranu aż 80% dochodu zagranicznego.

Na podstawie: Money.pl
http://www.autonom.pl

[Komentarz gajowego Maruchy:] Aby w Iranie wprowadzić, a następnie utrwalić demokrację, wszystkie środki i metody są dozwolone – ataki cybernetyczne, drony, skrytobójstwa, kłamstwa medialne, napaść zbrojna itd. Po tym bowiem poznaje się prawdziwą demokrację, iż walczy o wyzwolenie narodu aż do ostatniego jego przedstawiciela
Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2012-12-26) | http://marucha.wordpress.com/2012/12/26/iran-odparl-cyberatak/

Skip to content