Celem cyberprzestępców miały być elektrownie wraz z zakładami przemysłowymi ulokowanymi na południu kraju. Atak przeprowadzono przy wykorzystaniu techniki wirusa komputerowego Stuxnet.
Dzieło rządu USA |
Metoda ta sparaliżowała zakłady produkcyjne w prowincji Hormozgan w ostatnich miesiącach. Tym razem, jak obwieścił szef cywilnej obrony Aleg Akbar Achawan, irańscy informatycy z powodzeniem odparli atak.
Iran nieustannie boryka się z aktami cyberterroryzmu, a jako ośrodki sterujące nimi wskazuje USA i Izrael. W roku 2010 poprzez wirus Stuxnet starano się sabotować pracę irańskich naukowców pracujących nad wzbogacaniem uranu, który zdaniem USA i Izraela służyć ma rzekomo do budowy bomby nuklearnej.
Ataki tego typu są jednak wymierzone w irańską gospodarkę. Cyberterroryzm uderzył między innymi w sektor naftowy. Stanowi on w przypadku Iranu aż 80% dochodu zagranicznego.
Na podstawie: Money.pl
http://www.autonom.pl
[Komentarz gajowego Maruchy:] Aby w Iranie wprowadzić, a następnie utrwalić demokrację, wszystkie środki i metody są dozwolone – ataki cybernetyczne, drony, skrytobójstwa, kłamstwa medialne, napaść zbrojna itd. Po tym bowiem poznaje się prawdziwą demokrację, iż walczy o wyzwolenie narodu aż do ostatniego jego przedstawiciela
Admin