Matka uznana winną wyrażenia zgody na niebezpieczne kolczykowanie córki

Aktualizacja: 2006-10-18 12:00 am

Ława przysięgłych sądu w Bostonie (stan Massachusetts) uznała winną 39-letnią Deborah Robinson zaniedbania opieki rodzicielskiej nad 13-letnią córką, która otarła się o śmierć w wyniku przeprowadzenia zabiegu kolczykowania pępka. Zabieg kolczykowania spowodował infekcję organizmu, co z kolei doprowadziło do utraty wagi nastolatki, ze 115 funtów do 75 i wyczerpanie organizmu. Gdy w końcu dziewczyna znalazła się pod opieką lekarzy, przez kilka tygodni walczyli oni o życie pacjentki. Za wyrażenie zgody na przeprowadzenie zabiegu niebezpiecznego dla zdrowia i życia dziecka, matce grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wyrok sądu spodziewany jest 26 października br.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=655 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]