Vaclav Klaus: Euronihiliści chcą zbudować super państwo!

Aktualizacja: 2009-02-12 10:13 pm

Wypowiedzi czeskiego Prezydenta co jakiś czas elektryzują opinię publiczną. Vaclav Klaus w wywiadzie, jakiego udzielił francuskiemu tygodnikowi „Paris-Match”, wprost porównał Unię Europejską do Związku Radzieckiego.

Vaclav Klaus to obecnie najbardziej niepoprawny polityk UE.

Vaclav Klaus to obecnie najbardziej niepoprawny polityk UE.

Eurosceptyczny prezydent Czech powiedział dziennikarzowi, że w Unii, „podobnie jak to było w ZSRR, ważne decyzje nie są podejmowane w krajach, których one dotyczą”. Vaclav Klaus domagał się w tym samym wywiadzie, by prawo do podejmowania decyzji w istotnych sprawach zostało z powrotem przeniesione z Brukseli do poszczególnych krajów Unii.

Czeski polityk wyraził również nadzieję, że nigdy nie powstanie europejskie „super-państwo”, którego założenie jest – jak powiedział – celem „euronihilistów”. Klaus sprzeciwił się również wspólnej europejskiej polityce zagranicznej i energetycznej, a także wyborowi prezydenta Unii Europejskiej na trzyletnią kadencję.

Za: Fronda.pl


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=6545 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]