Peter Madoff skazany na 10 lat więzienia

Aktualizacja: 2012-12-21 9:47 am

Peter Madoff, brat odbywającego karę więzienia twórcy piramidy finansowej Bernarda Madoffa, został skazany przez sąd w Nowym Jorku na 10 lat więzienia. Upadek piramidy spowodował straty liczone w miliardach dolarów.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Źródło:

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Żydowskiej rodzince Madoffów włos nie spadłby z głowy gdyby Bernard, rabując w biały dzień gojów, w swej zachłanności nie zainteresował się pieniędzmi swoich pobratymców. Świadczy o tym wieloletnia działalność jako współzałożyciel i jeden z najważnieszych szefów (a w pewnym momencie główny szef) ciała regulacyjnego nowojorskiej elektronicznej giełdy NASDAQ. To od decyzji pana Bernarda wiele zależało jak dokonywane były wielomilardowe transakcje na giełdzie, a że w otoczcie “giełdy” i “mechanizmów rynkowych” działo się – i dzieje! – wiele kryminalnych ruchów, wiadomo (również biernym prokuratorom) od dawna. Poza Madoffami – którzy nieroztropnie sięgnęli do kieszeni swoich współbraci – jak na razie nie widać innych “czołowych inwestorów” (określającymi się też dla zmylenia “filantropami”) za kratkami. Bernard Madoff potrafił “rozmawiać” z wieloma wpływowymi ludźmi, wszak prokuratura przez co najmniej 8 lat dokładnie wiedziała czego się dopuszczał, a sądzi, że kryminalna działalność trwała przez około… 40 lat! Taaak: 40 lat i nikt “nie zauważył” wielomiliardowych przekrętów! Oczywiście podczas procesu Bernard kategorycznie oświadczał, że “działał w pojedynkę”. Jak się okazuje, działał niezupełnie sam.

No, ale tak właśnie wyglądają i działają różnego rodzaju “elementy gry rynkowej”, bowiem “zielony smar” doskonale potrafi zasilać skorumpowaną maszynę polityczno-biznesowego światka, wspieranego przez tzw. system sprawiedliwości. Dopóki zbyt mocno nie nadepnie się na odcisk etnicznej rodziny.

 


 

Za: niezalezna.pl (21.12.2012) -- [Org. tytuł: « Peter Madoff skazany na 10 lat więzienia»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=65441 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]