Aktualizacja strony została wstrzymana

Wypowiedzi renomowanego doktora od których włosy staną Ci dęba

Nazywa się Marty Makary. Jest chirurgiem zajmującym się rakiem oraz naukowcem na Johns Hopkins School of Medicine i School of Public Health.

Marshall Allen z Propublica przeprowadził z nim wywiad na temat ubytków zdrowotnych u pacjentów.

Weź pod uwagę, że cytaty te wyjęto z ust mainstreamowego lekarza, który jest wewnątrz systemu i który w niego wierzy. Czyni to oświadczenia Makarego jeszcze bardziej szokujące.

jeden na czterech pacjentów cierpi przez pomyłkę.”

Kardiolog z Wisconsin został wylany z pracy za stwierdzenie, że odczyty EKG w ponad jednej czwartej przypadków są błędne.”

My [lekarze] jesteśmy oceniani poprzez „jednostki walorów” na koniec każdego kwartału fiskalnego. Masz manager siada razem z nami i mówi czy nasze jednostki pracy idą w górę czy w dół; jeśli chcesz otrzymać większy bonus musisz zwiększyć liczbę operacji…”

Dane z New England Journal of Medicine wskazują, że prawie połowa opieki zdrowotnej nie opiera się na dowodach. (Innymi słowy, prawie 50% opieki zdrowotnej w Ameryce nie bazuje nawet na mainstreamowych źródłach i badaniach… i należy dodać, istnieją rozstrzygające dowody, że ta połowa badań nie jest godna zaufania. Zatem stwierdzenie, że zwykli lekarze „przeważają” jest poważnym niedopowiedzeniem. – JR)

do 30% opieki zdrowotnej jest niepotrzebne…”

Widziałem przypadki, gdzie pacjent nie był informowany o mniej inwazyjnych metodach leczenia w poszczególnych operacjach, ponieważ lekarz miał takie „upodobanie” i miał po prostu nadzieję, że pacjent nie dowie się o takich metodach.”

Pomyłki medyczne są na piątym bądź szóstym miejscu (w zależności od przyjętej metodologii) na liście najczęstszych przyczyn zgonów w Stanach Zjednoczonych.”

Chęć i refleks lekarzy są ofiarą dla pacjentów, nawet gdy nie ma nic innego do zaoferowania. Istnieje potężna motywacja finansowa. Doktorzy płacą za nowy sprzęt, który kupują za pożyczone pieniądze.” (Inaczej mówiąc, ‘mamy ten drogi sprzęt, musimy go używać by za niego zapłacić.’ -JR)

Odkąd dr Makary pracuje na Johns Hopkins, jest zaznajomiony z ważnymi artykułami dr Barbary Starfield, która także pracowała na Hopkins przez wiele lat.

26 VII 2000 r. Journal of the American Medical Association opublikował artykuł Starfield „Is US health really the best in the world?” [Czy amerykańska opieka zdrowotna naprawdę jest najlepsza na świecie? – Ussus] Starfield ujawniła następujące fakty:

W USA roczna liczba zgonów jest bezpośrednim rezultatem medycznych zabiegów i wynosi 225000. 106000 ludzi jest zabijanych przez leki zatwierdzone przez FDA [agencja do spraw żywności i leków]. 119000 obywateli amerykańskich ginie w szpitalach z powodu złej opieki medycznej. To trzecia najważniejsza przyczyna zgonów w Ameryce.

W 2009 r. przeprowadziłem wywiad z dr Starfield. Zapewniła mnie, że od publikacji artykułu w 2000 r., żadna federalna agencja nie skontaktowała się z nią aby zapytać jak można powstrzymać ten horror. Także żadna agencja nie podjęła jakichkolwiek działań by rozwiązać ten problem.

Obok tego istnieją medyczne okaleczania. W 2001 r. LA Times opublikował szokujący artykuł Lindy Marsa. Artykuł ujawnił, że w dodatku do 2,1 mln śmierci należy doliczyć kolejny milion śmierci w amerykańskich szpitalach każdego roku jako rezultat ostrych reakcji na farmaceutyki. Każdego roku w Ameryce występuje 36 milionów niepożądanych reakcji na leki.

Ludzie popierający wchodzącą „Obamacare” powinni się nad tym wszystkim zastanowić. Z milionami nowych ludzi wchłanianymi do medycznego systemu, zastraszające liczby przytaczane w artykule będą się powiększać. To są rzeczywiste ludzkie istnienia.

Lecz nie martw się. Chcesz ludzkiej „Opieki Obamy”. Dostaniesz złotą gwiazdkę na tablicy zabobonów.

Przysyłaj mi w mailach te swoje sentymenty. Wydrukuję je i przykleję na ścianie obok liczb śmierci i okaleczeń. To ładna kolekcja.

Autor: Jon Rappoport, 6 XII 2012 r.; przekład: Ussus

„Eight Quotes from a Cancer Surgeon That Will Set Your Hair on Fire”

http://jonrappoport.wordpress.com/2012/12/06/8-quotes-from-a-cancer-surgeon-that-will-set-your-hair-on-fire/

 

Za: Ussus blog (15 GRU 2012) | http://ussus.wordpress.com/2012/12/15/wypowiedzi-renomowanego-doktora-od-ktorych-wlosy-stana-ci-deba/

Skip to content