Aktualizacja strony została wstrzymana

Lewica, prawica i…mity

Praktycznie w każdej dyskusji pojawia się „argument”, że nazizm to twór skrajnie prawicowy, co więcej w naukowych publikacjach przyjmuje się to za pewnik, nie wymagający polemiki i…dowodów. Jest to oczywista bzdura. Obie formy totalitarne- nazizm i komunizm mają wspólne lewicowe korzenie, czego nawet nie ukrywał sam A. Hitler mówiący do Hermanna Rauschninga:

„Nauczyłem się wiele z marksizmu, czego nie waham się przyznać…Nauczyłem się ich metod… Całość narodowego socjalizmu na nich bazuje. Spójrz na robotnicze kluby sportowe, komórki przemysłowe, masowe demonstracje, ulotki propagandowe napisane specjalnie tak, aby mogły je zrozumieć masy- wszystkie te nowe metody walki politycznej zasadniczo wywodzą się z marksizmu. Wszystko, co musiałem zrobić, to przejąć te metody i zaadoptować do naszych potrzeb.”

Jak pisze W. H. Carroll: „w przemówieniu z lutego 1941 r. Hitler oświadczył, że zasadniczo narodowy socjalizm i marksizm to jedno i to samo. Nazistowska flaga była pierwotnie czerwona, członkowie partii nazistowskiej mieli zwracać się do siebie per „towarzyszu”. Hitler, przejmując władzę w Niemczech, proklamował 1 maja świętem narodowym, a w lipcu 1933 r. ogłosił, że partia nazistowska będzie jedyną legalną partią w Niemczech, tak jak komunistyczna partia była jedyną legalną partią w Rosji. Naziści nauczali, że wszelka moralność jest subiektywna i zdeterminowana względami natury politycznej, podobnie jak głosił to Lenin, z tą różnicą, że on był pierwszy. „


Fragment książki: W. H. Carroll, Narodziny i upadek rewolucji komunistycznej, wyd. Wektory, Kąty Wrocławskie 2008, s. 120.


Za: Unicorn


Skip to content