Rząd wyprzedaje Polskie Koleje Linowe

Aktualizacja: 2012-12-19 10:27 pm

Sprzedaż Polskich Kolei Linowych staje się faktem. Możliwe, że całość spółki kupi firma Tatry Mountain Resorts. – Wbrew zdrowemu rozsądkowi rząd wyprzedaje to, co w Polsce najlepsze – mówi poseł PiS-u Andrzej Adamczyk, wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury.

W czwartek w prasie ogólnopolskiej ukazało się ogłoszenie Polskich Kolei Państwowych, w którym zapraszają do negocjacji w sprawie nabycia ich akcji. Jak podaje PAP, szef TRM-u Bohuš Hlavatý powiedział, że jego firma jest zainteresowana zakupem całości PKL-u, ponieważ „z punktu widzenia rozwoju spółki PKL oraz korzyści dla narciarzy taka transakcja daje największe możliwości dla podmiotu, który będzie nowym właścicielem wyciągów i kolei w Krynicy-Zdroju, Gubałówce, Kasprowym Wierchu czy Górze Źar”. TRM chce wziąć udział w prywatyzacji poprzez konsorcjum, w którego skład wchodzą także cztery polskie gminy: Krynica-Zdrój, Szczawnica, Zawoja i Czernichów.

Adamczyk podkreśla, jakie ryzyko niesie ze sobą sprzedaż akcji PKL-u zewnętrznemu inwestorowi. – Możemy mieć podejrzenia, że nasi turyści otrzymają gorszą ofertę od tej, która jest w Alpach czy na Słowacji. Ten, kto kupi PKL – niezależnie czy będzie to TRM, czy inna firma zagraniczna – może przystopować rozwój infrastruktury w Polsce na rzecz własnego biznesu za granicąmówi poseł. Jak dodaje, nikt nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego sprzedaje się firmę, która w ciągu kilku ostatnich lat zainwestowała w modernizację i rozwój ok. 100 mln zł.

W sobotę Rada Polityczna PiS-u przyjęła uchwałę w sprawie powstrzymania działań rządu Donalda Tuska prowadzących do prywatyzacji PKL-u.

Autor:

Źródło:

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=65300 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]