Aktualizacja strony została wstrzymana

Kierowco – zaszkodź rządowi, zwolnij!

Rząd planuje ukaranie mandatem średnio każdego dorosłego Polaka. Jeden mandat na jednego mieszkańca…

1. Rząd miłości PO-PSL postanowił, że w przyszłym roku ukarze nas mandatami na łączną kwotę półtora miliarda złotych. Odliczając dzieci, Każdy z 30 milionów dorosłych Polaków będzie musiał uiścić średniorocznie jeden mandat w wysokości 50 złotych.

Jeden mandat na jednego mieszkańca.

2. Złośliwi mówią, że to wzmożenie mandatowe rządu wynika z chęci łatania dziurawego budżetu, ale to nieprawda. Intencja jest zgoła inna, rząd miłości po prostu troszczy się o nas i chce poprawić nasze wspólne bezpieczeństwo. Będzie nas karał, to fakt, ale nie po to, żeby nam szkodzić, lecz dla naszej korzyści, zarówno wspólnej jak i każdego z osobna.

W celu łatwiejszego ukarania nas dla naszego dobra tymi mandatami, rząd rozstawi na drogach kolejne fotoradary oraz zainstaluje wymyślne „ustrojstwa”, swego rodzaju pułapki, w tym zwłaszcza odcinkowe pomiary prędkości. Aparat zrobi zdjęcie, komputer w trymiga obliczy, że kierowca zbyt szybko przejechał z punktu A do punktu B i przeliczy to na stsowny mandacik od 50 do 500, a docelowo nawet do 1000 złotych.

Ciekawe, swoja drogą, kto i za ile dostarcza wyposażenie tych pułapek na kieroców, dobrze, zeby to ktoś zbadał, na przykład NIK.

Efektem wzmożonej kontroli będą tez liczne zdobywane przez kierowców punkty, skutkiem czego będzie zwiększony ruch w branży szkoleniowo-egzaminacyjnej, jako że zdobywcy największej liczby punktów beda nagradzani dodatkowymi szkoleniami i ponownym egzaminem.

3. Zdarcie z obywateli 30 milionów mandatów wbrew pozorom nie będzie łatwe. Istnieje niebezpieczeństwo, że kierowcy okażą się oporni i nie będą chcieli przekraczać dopuszczalnej prędkości. Pod koniec przyszłego roku dla wykonania planu mandatów zacznie się ściganie wszystkiego, co się rusza, najłatwiej będzie ścigać kobiety, dzieci i starców przechodzących w niedozwolonym miejscu przez ulicę, na walkę z przechodzeniem przez ulicę rzucone zostaną wtedy wszystkie policyjne siły. Proszę zapamiętać, że to dziś prorokuję – pod koniec przyszłego roku na ulicach polskich miast będzie szalał policyjny terror.

4. Ale i tak dobrze, że nie rządzi w Polsce PiS, który nic tylko by karał i ścigał. .

Jak to dobrze, że rządzi nami pełna miłości i dobroci PO, która wraz z PSL-em całą energie swoich rządów poświęca poprawie naszego bezpieczeństwa.

Aż miło będzie płacić te mandaty i karne punkty zbierać.

5. Nie byłbym wszak soba, gdybym mojego tekstu nie przyprawił szczyptą złośliwości.

Co by państwo powiedzieli na takie hasło – Kierowco zaszkodź rządowi! Zwolnij!

Janusz Wojciechowski

Za: Janusz Wojciechowski blog (19 grudnia 2012) | http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/Kierowco-zaszkodz-rzadowi-zwol,2,ID527307661,RS1,n

Skip to content