Nowy Jork: Kolejna antychrześcijańska prowokacja

 Bilbord z napisem „Keep The Merry! Dump the Myth!” pokazuje wizerunek rozweselonego Mikołaja nad fotografią Krucyfiksu. Jest strategicznie umieszczony na popularnym placu „Times”, który zawsze skupia uwagę turystów, powierzchnia reklamowa w tym miejscu należy do najdroższych na świecie.

Tak AmerykańscyAteiści/American Atheists – wiodąca organizacja ateistów w USA, rozpoczęła swoją świąteczną kampanię na billboardach w centrum Nowego  Jorku, wzywając ludzi do rezygnacji z „mitu” Jezusa Chrystusa.

„Wiemy, że wielu „chrześcijan” jest w rzeczywistości ateistami, którzy czują się uwięzieni w religii ich rodzin. Jeśli już wiesz, że Bóg jest mitem, nie musisz kłamać i nazywać siebie” chrześcijaninem „, aby uczestniczyć w świątecznym sezonie wakacyjnym. Możesz się radować bez mitu, i jest oczywiste, że ci się to należy”, powiedział David Silverman, przewodniczący „Amerykańskiego Ateistów”. Następnie kontynuował: „Zachęcamy ludzi, aby byli uczciwymi wobec siebie i swoich rodzin, chociaż w tym roku. Jeśli nie wierzysz w Boga, opowiedz o tym swojej rodzinie. Uczciwość jest największym darem, a oni na to zasługują” MacBain, dawny pastor metodystyczny, który służył jako kaznodzieja 20 lat, zanim został ateistą, powiedział, że Boże Narodzenie może być w rzeczywistości przyjemniejsze bez religijnych konotacji z nim związanych. „Prawdziwe piękno tego okresu – rodzina, przyjaciele i miłość. – Nie mają nic wspólnego z bogami z przeszłości” 

Amerykańscy Ateiści organizują szereg kampanii billboardowych każdego roku, starając się nieść przesłanie, że ludzie nie potrzebują religii. Deklarują, że legalnie wykupili miejsce na reklamę i że ich billboard pozostanie na Times Square do 10 stycznia 2013.

Oczywiście, w związku z tym, zwłaszcza w Ameryce słyszy się wiele głosów oburzenia. Strona internetowa christculturenews.com cytuje głosy samych ateistów, którzy uważają, że bezczelność bilbordu umieszczonego na placu, na którym organizowane są główne amerykańskie obchody świąt, stawia ich w złym świetle, wygląda jakoby ateiści byli środowiskiem precyzyjnie rażącym w czyjeś uczucia religijne. Lecz czy naprawdę tak z nimi nie jest ?

MP/global.christianpost.com

KOMENTARZ BIBUŁY: Przewodniczącym organizacji American Atheists – założonej przez amerykańską komunistkę – jest David Silverman, urodzony w Ameryce Żyd, ergo mamy do czynienia z przykładem amerykańskiej wersji żydokomuny, która na niemal każdym poziomie, przede wszystkim polityczym, medialnym, finansowym, gospodarczym, ogarnęła tę piękną niegdyś krainę, niczym śmiercionośna ośmiornica.

Za: Fronda.pl (12.12.2012) | http://www.fronda.pl/a/amerykanscy-chrzescijanie-dostaja-silne-ciosy,24423.html | Amerykańscy chrześcijanie dostajÄ… silne ciosy

Skip to content