Łukaszenko: na kim się wzoruję? Na Francji

Aktualizacja: 2012-12-12 2:38 pm

Prezydent Białorusi odrzucił sformułowane ostatnio oskarżenia o to, że w swoim kraju próbuje odbudować założenia komunizmu. 

Prezydent zaprzeczył jakoby w swoich reformach wzorował się na rozwiązaniach zaczerpniętych z historii Związku Sowieckiego. Jednocześnie Łukaszenko potwierdził, że model państwa, który istnieje na Białorusi, można nazwać socjalistycznym. I jako przykład państwa reformującego się w tym duchu podał współczesną Francję. „Nie boję się wspominać o socjalistycznym modelu rozwoju, ponieważ nie boją się tego także we Francji – dużym, rozwiniętym gospodarczo państwie” – wyjaśnił. „Budujemy gospodarkę zorientowaną społecznie – przynajmniej próbujemy, a nie jest to łatwe, ponieważ otaczają nas „ludzie rynku” i musimy dostosowywać się do sytuacji. W przeciwnym razie zmiażdżyliby nas jak w imadle. Kilka takich prób już było” – dodał białoruski prezydent.

Odpowiadając na pytania dotyczące prześladowania opozycji Łukaszenko starał się zbagatelizować problem, wspominając o powszechnym dostępie opozycyjnej prasy. „Tym właśnie charakteryzują się prawa człowieka – dostępem do informacji, do środków masowego przekazu. Kiedy pytają mnie o tę kwestię, często odpowiadam: spójrzcie na ulicę Karola Marksa, przy której znajduje się prezydencka rezydencja – niby dyktatura, a opozycyjną prasę można kupić tuż obok” – mówił Łukaszenko.

Źródło: regnum.ru

(BC)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=64903 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]