Stanowisko w sprawie profanacji Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

Aktualizacja: 2012-12-11 10:10 pm

Zakon Rycerski Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie Zwierzchnictwo w Polsce

Głęboko wstrząśnięci i poruszeni skandalicznym aktem profanacji, którego dokonano w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, pragniemy wyrazić naszą łączność w modlitwie wynagradzającej Panu Bogu i Matce Najświętszej tę straszną zniewagę z wszystkimi wiernymi w całej naszej Ojczyźnie i w świecie.

Nastały czasy, gdy wszelkie granice dobrego obyczaju przekracza się lekkim krokiem w atmosferze splendoru i poklasku.

Jesteśmy świadkami zatrważających sytuacji, w których podeptanie największych świętości, kpienie z autorytetów i igranie z Bożym Miłosierdziem stały się najbardziej opłacalnym sposobem na zdobycie taniej popularności.

Nie mamy złudzeń, że są to coraz bardziej wyrafinowane działania szatana. Ten jedyny prawdziwy wróg człowieka zrobi wszystko, byśmy jak w krzywym zwierciadle postrzegali świat, nasze powinności, Pana Boga i Jego miłość do nas!

To on jest twórcą i inspiratorem sztucznych podziałów, fałszywych obaw i lęków, zatrutym źródłem chorych pomysłów na rodzinę, edukację, rozwiązania gospodarcze, relacje międzyludzkie, międzynarodowe.

Niedzielny bezprecedensowy atak na Serce Duchowej Stolicy Polski to kolejny element złowrogiej układanki tej koślawej szatańskiej rzeczywistości. Powinien kłuć nas w serce jak wyrzut sumienia! Odczytujemy to wydarzenie jako naglące, ostateczne wezwanie do kategorycznej postawy wierności Panu Bogu, odważnego stanięcia w prawdzie i rycerskiej gotowości do obrony najwyższych świętości! Nadszedł czas, by przywrócić właściwe, Boże znaczenie wyrażeniom “katolik”, “człowiek wierzący”, “sumienie”.

Nie wolno dłużej milczeć, godzić się na kompromisy w imię pozornego pokoju!

Trwajmy więc w modlitwie i jednoczmy się. W częstej spowiedzi i Komunii Świętej odnajdujmy moc i odwagę do bycia godnymi świadkami Boga.

Pozostając w modlitewnej łączności,
w imieniu Zwierzchnictwa w Polsce Zakonu Rycerskiego
Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie

Komandor Karol B. Szlenkier KC*HS
Zwierzchnik

Prof. dr hab. Sławomir Ciołek-Czarnecki KHS
Sekretarz

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=64863 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]