Stanowisko w sprawie profanacji Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

Zakon Rycerski Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie Zwierzchnictwo w Polsce

Głęboko wstrząśnięci i poruszeni skandalicznym aktem profanacji, którego dokonano w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, pragniemy wyrazić naszą łączność w modlitwie wynagradzającej Panu Bogu i Matce Najświętszej tę straszną zniewagę z wszystkimi wiernymi w całej naszej Ojczyźnie i w świecie.

Nastały czasy, gdy wszelkie granice dobrego obyczaju przekracza się lekkim krokiem w atmosferze splendoru i poklasku.

Jesteśmy świadkami zatrważających sytuacji, w których podeptanie największych świętości, kpienie z autorytetów i igranie z Bożym Miłosierdziem stały się najbardziej opłacalnym sposobem na zdobycie taniej popularności.

Nie mamy złudzeń, że są to coraz bardziej wyrafinowane działania szatana. Ten jedyny prawdziwy wróg człowieka zrobi wszystko, byśmy jak w krzywym zwierciadle postrzegali świat, nasze powinności, Pana Boga i Jego miłość do nas!

To on jest twórcą i inspiratorem sztucznych podziałów, fałszywych obaw i lęków, zatrutym źródłem chorych pomysłów na rodzinę, edukację, rozwiązania gospodarcze, relacje międzyludzkie, międzynarodowe.

Niedzielny bezprecedensowy atak na Serce Duchowej Stolicy Polski to kolejny element złowrogiej układanki tej koślawej szatańskiej rzeczywistości. Powinien kłuć nas w serce jak wyrzut sumienia! Odczytujemy to wydarzenie jako naglące, ostateczne wezwanie do kategorycznej postawy wierności Panu Bogu, odważnego stanięcia w prawdzie i rycerskiej gotowości do obrony najwyższych świętości! Nadszedł czas, by przywrócić właściwe, Boże znaczenie wyrażeniom „katolik”, „człowiek wierzący”, „sumienie”.

Nie wolno dłużej milczeć, godzić się na kompromisy w imię pozornego pokoju!

Trwajmy więc w modlitwie i jednoczmy się. W częstej spowiedzi i Komunii Świętej odnajdujmy moc i odwagę do bycia godnymi świadkami Boga.

Pozostając w modlitewnej łączności,
w imieniu Zwierzchnictwa w Polsce Zakonu Rycerskiego
Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie

Komandor Karol B. Szlenkier KC*HS
Zwierzchnik

Prof. dr hab. Sławomir Ciołek-Czarnecki KHS
Sekretarz

Za: Nasz Dziennik, Środa, 12 grudnia 2012, Nr 290 (4525) | http://www.naszdziennik.pl/wp/17792,stanowisko-w-sprawie-profanacji-cudownego-obrazu-na-jasnej-gorze.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content