Wspólne ćwiczenia wojskowe Azerbejdżanu i Iranu?

Aktualizacja: 2012-12-8 10:21 pm

Pomimo napięć politycznych pomiędzy Baku i Teheranem przedstawiciele służb obydwu krajów podpisali umowę o wspólnych manewrach w obszarze przygranicznym.

Porozumienie zostało podpisane w mieście Ardabil, leżącym na terytorium irańskiego Azerbejdżanu. Zgodnie z umową przedstawiciele służb granicznych obydwu krajów będą odtąd współpracować w zakresie przeprowadzania wspólnych ćwiczeń i manewrów.

Według komentatorów politycznych umowa może być sygnałem, że Baku nie chce angażować się w możliwość wywołania granicznego konfliktu z Iranem. Dodajmy, że w ostatnich miesiącach głośno mówiło się o napięciu pomiędzy obydwoma państwami, które zaowocowało wycofaniem irańskiego ambasadora z Baku. Nieco ponad rok temu na granicy irańsko-azerskiej doszło do wymiany ognia.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=64651 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]