Żydzi dziękują Orbánowi za atakowanie Jobbiku

Premier Węgier Viktor Orbán, spotkał się w poniedziałek z Péterem Feldmájerem z Żydowskiego Związku Gmin Wyznaniowych na Węgrzech. Szef żydowskiej organizacji, podziękował centroprawicowemu premierowi, za ataki jego rządu na nacjonalistów z Jobbiku.

Spotkanie miało miejsce po niedzielnym proteście w Budapeszcie, w którym prócz organizacji żydowskich, wzięli udział politycy wszystkich partii parlamentarnych, oczywiście poza narodowcami z Jobbiku. Obok siebie stanęli więc postkomuniści z Węgierskiej Partii Socjalistycznej (Magyar Szocialista Párt), a także rzekomo zwalczający ich centroprawicowcy z Fideszu. Wszyscy zgodnie potępiali Jobbik, domagający się ujawnienia listy osób zasiadających w rządzie i parlamencie, mających podwójne obywatelstwo Węgier i Izraela.

Péter Feldmájer podziękował Viktorowi Orbánowi za krytykę Jobbiku ze strony jego rządu, oraz uczestnictwo jego partii w antynacjonalistycznej manifestacji. Zdaniem szefa węgierskich Żydów, centroprawicowy premier potwierdził tym samym swoje słowa, że będzie zawsze bronił społeczności żydowskiej na Węgrzech. Orbán powiedział w poniedziałek w parlamencie, że żądanie ujawnienia osób z podwójnym obywatelstwem było „niegodne Węgrów”.

Źródła: Barikad / Politics.hu

MM

Za: narodowcy.net (Grudzień 5, 2012) | http://narodowcy.net/zydzi-dziekuja-orbanowi-za-atakowanie-jobbiku/2012/12/05/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content