Niemcy: Spotkanie księży diecezjalnych w seminarium FSSPX w Zaitzkofen

Aktualizacja: 2012-12-4 1:20 pm

Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X posiada wielu przyjaciół i sympatyków nie tylko pośród wiernych świeckich, ale również wśród duchownych. W Niemczech są dla nich organizowane regularne spotkania, a przełożony tamtejszego dystryktu, ks. Franciszek Schmidberger, ustanowił nawet pełnomocnika ds. podtrzymywania kontaktów z klerem diecezjalnym, mianując na to stanowisko ks. Roberta Schmitta FSSPX.


Seminarium Najświętszego Serca Jezusowego w Zaitzkofen


Ks. Robert Schmitt FSSPX

Kolejne takie spotkanie odbyło się w poniedziałek 26 listopada br. w seminarium pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Zaitzkofen. Wzięło w nim udział 13 księży diecezjalnych, z których większość piastuje urząd proboszczowski. Ks. Schmidberger, który przybył ze Stuttgartu i wygłosił dla zebranych wykład nt. II Soboru Watykańskiego i jego następstw, podkreślił, że „dzień ten upłynął w bardzo serdecznej, braterskiej atmosferze i był pełen ożywionych dyskusji”.

(źródło: pius.info, 30 listopada 2012).

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=64447 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]