Radio Maryja świętuje 21. urodziny

Aktualizacja: 2012-12-1 1:16 pm

Mija XXI rocznica powstania Radia Maryja. Słuchacze i sympatycy Radia Maryja licznie przybywają z różnych części Polski i spoza niej do Torunia, by wspólnie uczcić powstanie katolickiej rozgłośni – przypomina “Nasz Dziennik”.

Rocznica to przede wszystkim dziękczynienie” – powiedział dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Podkreślił, że jego wielkim pragnieniem jest to, aby  „wszyscy słuchacze Radia Maryja stali się bardziej uczniami Chrystusa, ewangelicznymi siewcami”. […] „Uczeń idzie dalej – swoim przykładem i słowem naucza innych – tego właśnie dziś potrzebuje Polska”. Dyrektor Radia Maryja zaznaczył, że w obliczu walki z katolickim narodem – nasza Ojczyzna „potrzebuje ludzi mocnych – z sumieniem, rozumem i bez żadnych lęków”.

Głównym punktem obchodów będzie uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz diecezji toruńskiej, zaś homilię wygłosi ks. bp Ignacy Dec – pasterz świdnickiego Kościoła.

Autor: Marek Nowicki, | Źródło: naszdziennik.pl, Radio Maryja

KOMENTARZ BIBUŁY: 21 lat to już wiek na tyle poważny aby zastanowić się nad czynami popełnionymi jako nastolatek, jak i zastanowić nad poprawą w przyszłości. Najważniejsze jednak przesłanie: nie spocząć na laurach i nie zaczadzić się w oparach – tak czy inaczej rozumianego – prześladowania. Tak więc – GRATULACJE! Za codzienną modlitwę, tę która ma jeszcze jakiś związek z tradycją. Za liczne i często interesujące audycje o problemach i bolączkach społecznych. Za niekiedy interesujące audycje historyczne (z wyjątkiem tych, które kpią z historycznych faktów, jak np. ostatnia na temat “KL Warschau”, w której w kryminalnym i rewizjonistycznym stylu wprowadza się niczym nie udokumentowane elementy “komór gazowych” i absurdalną liczbę “200 tysięcy ofiar”). Za codzienne audycje informacyjne (choć ich jakość merytoryczna pozostawia często wiele do życzenia). Za wprowadzanie najmłodszych dzieci do wspólnych modlitw różańcowych.

Pola do poprawy: natychmiast zrezygnować z propagowania na antenach radiowych i telewizyjnych Mszy z licznymi nadużyciami liturgicznymi, kazaniami, których sposób przekazywania i treść powinny być przeniesione poza liturgię Mszy, z oburzającymi oklaskami i niegodnym zachowaniem się uczestników (jak i księży). Zaprzestać tejże “nowej ewangelizacji” poprzez fatalne piątkowe audycje dla młodzieży i okropną – graniczącą z satanistycznym rockiem – “chrześcijańską muzykę młodzieżową”. Ograniczyć janopawłową papolatrię. Przerwać propagowanie i samą budowę architektonicznego potworka – “Świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II”. (A przy okazji: przyznać się uczciwie ileż to razy Jan Paweł II publicznie wypowiadał się  na temat Radia Maryja , ileż to razy błogosławił działalność Radia – czy przywoływanie znanego z anteny błogosławieństwa nie jest nadużyciem, gdyż z pewnością JP2 w ciągu swego pontyfikatu więcej razy błogosławił pielgrzymki rowerzystów, listonoszy czy klaunów, niż Radiu Maryja…)

Podążać sprawdzoną drogą Kościoła poprzez tradycyjną ewangelizację – m.in. poprzez rozpowszechnianie encyklik papieży przedsoborowych (tak, tak, przed Janem Pawłem II czy przed Soborem też Kościół istniał!). Poprzez codzienną, regularną oprawę muzyczną pięknej muzyki sakralnej, śpiewu gregoriańskiego. Poprzez wprowadzenie interaktywnego kursu nauki łaciny i kursu uświadamiającego i nauczającego o Mszy świętej “trydenckiej”. Poprzez zdrową naukę katechetyczną, nieskażoną janopawłowym Katchizmem i posoborowymi interpretacjami. Wreszcie, poprzez codzienną – w może w przyszłosci i jedyną – Mszę świętą w tradycyjnym rycie.

Stając się prawdziwie katolickie – w sensie rozumianym przez 2000 lat Kościoła Powszechnego (minus nadużycia ostatnich 50 lat…) – wtedy Radio Maryja osiągnie prawdziwą pełnoletność i poważanie.

Za: niezalezna.pl (2012-12-01 ) -- [Org. tytuł: « Radio Maryja świętuje 21.urodziny»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=64325 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]