Poważna awaria w resorcie Rostowskiego

Od kilkunastu godzin nie działają serwery Ministerstwa Finansów. Na stronie resortu widnieje jedynie lakoniczny komunikat o awarii.

– Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje, że w związku z awarią techniczną nie działają serwisy internetowe resortu finansów. Aktualnie trwają intensywne prace nad przywróceniem działania usług. Przepraszamy za utrudnienia – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie Ministerstwa Finansów.

Z informacji RMF FM wynika, że serwery nie działają już co najmniej od kilkunastu godzin i nadal nie wiadomo ile jeszcze potrwa usuwanie awarii.

Okazuje się, że na stronie aktywne są tylko dwie z dziewięciu zakładek – Biuletyn Informacji Publicznej oraz Reforma Emerytalna. Pozostałe zakładki nie działają.

W przesłanym do mediów komunikacie Ministerstwo Finansów informuje, że w niedzielę 25 listopada 2012 r. doszło do awarii zasilania energetycznego w serwerowni Ministerstwa Finansów w Warszawie. Skutkiem awarii była konieczność natychmiastowego wyłączenia wszystkich serwerów pracujących w ośrodku przetwarzania w Warszawie (ok. 30 systemów informatycznych). Spowodowało to brak dostępności usług internetowych ministerstwa, w tym m.in. portalu oraz systemu e-Deklaracje.

– W niedzielę, w późnych godzinach wieczornych, służby techniczne skutecznie usunęły awarię zasilania. Umożliwiło to uruchomienie procesu sukcesywnego odtwarzania środowiska informatycznego. Dotąd odtworzono ok. 30% systemów. (…) W celu złożenia deklaracji podatkowych zapraszamy do odwiedzenia najbliższego urzędu skarbowego. Dokumenty można również przesłać drogą pocztową. – czytamy w komunikacie.

Od godz. 10.15 powinno już być możliwe przesyłanie zeznań podatkowych za pomocą systemu e-Deklaracje.


(screen ze strony Ministerstwa Finansów)

Za: niezalezna.pl (26.11.2012) | http://niezalezna.pl/35162-powazna-awaria-w-resorcie-rostowskiego

Skip to content