Młodzież najbardziej skłonna do implantowania microchipów

Aktualizacja: 2006-10-13 12:00 am

Wedlug badań przeprowadzonych na próbce 500 osób w wieku 13-19 lat przez firmę EDS, około 8 procent respondentów zgodziłoby się na wszczepienie sobie implantu microchipa. W próbce osób dorosłych, zgodę na wszczepienie wyraziłoby 5 procent respondentów. W obu grupach wiekowych około 7 procent zgodziłoby się na używanie biometrycznego sposobu rozpoznawania w postaci badania źrenicy oka (Iris or Retina recognition), jako metody płatności za nabywane w sklepie towary.

KOMENARZ BIBUŁY: W tym calej informacji przede wszystkim zwraca uwagę sama idea i cel przeprowadzania podobnych badań: chodzi o wybadanie możliwości powszechnego wprowadzenia implantowania ludzi. Wydaje się, że zacznie się to od najmłodszych (różne programy typu “przeciwdziałanie porwaniom dzieci”) oraz – coraz badziej skłonnej do tego – młodzieży. Może jeszcze nie dziś i nie jutro, ale badania trzeba prowadzić a młodzież przyzwyczajać do idei. No, oczywiście niedługo na całego ruszy machina Hollywoodu, która zacznie w pozytywnym świetle pokazywać dzieciom i młodzieży jakie to piękne i pożyteczne jest posiadanie takiego czipka pod skórą. Chip is Cool!

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=639 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]