Białoruś: Liczba aborcji wysoka, ale zmniejszyła się 9-krotnie

Aktualizacja: 2012-11-22 8:10 pm

Na Białorusi w ciągu ostatnich 20 lat niemal 9-krotnie zmniejszyła się liczba aborcji. Jednak nadal statystyki są duże. Obecnie – jak poinformowała telewizja ONT – rocznie dokonuje się tam 30 tysięcy zabiegów przerywania ciąży.

Według danych miejscowego ministerstwa zdrowia w ciągu ostatnich 20 lat na Białorusi wykonano 2 miliony 700 tysięcy aborcji. Gdyby tych zabiegów nie było to liczba mieszkańców w państwie zwiększyłaby się niemal o jedną trzecią. Białorusini są podzieleni w ocenie aborcji. Jedni twierdzą, że jest to grzech. Inni mówią, że kobiety powinny mieć prawo wyboru. O ochronę życia poczętego od lat apeluje Kościół i miejscowa Cerkiew. Białoruski parlament zamierza zmienić ustawę dotyczącą opieki medycznej. Jednak w jej nowej wersji również nie będzie zakazu aborcji. Deputowany Dźmitry Szeucou z izby niższej parlamentu mówi, że jeśli zostanie wprowadzony całkowity zakaz przerywania ciąży, to pojawią się aborcje wykonywane nielegalnie, a więc niezgodne z prawem. Lekarze zwracają uwagę, że 20 procent małżeństw na Białorusi nie może mieć dzieci, a jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest właśnie wykonana wcześniej aborcja.

Za: Kresy.pl (22 listopada 2012) -- [Org. tytuł: « Białoruś: 30 tys. aborcji rocznie»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=63775 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]