Brytyjska minister: nauczyciele mogą być zwalniani za krytykę homoseksualizmu

Aktualizacja: 2012-11-22 8:06 pm

Brytyjska podsekretarz stanu ds. edukacji i wychowania dzieci Elisabeth Truss z Partii Konserwatywnej, przestrzegła nauczycieli przed krytyką homoseksualizmu, bowiem mogą oni zostać za nią ukarani.

Nauczyciele mogliby zostać zwalniani z pracy, jeśli nie przedstawialiby homoseksualizmu w dobrym świetle, co wiąże się z przygotowaniami do zmiany prawa, pozwalającego na śluby osób tej orientacji. Obyczajowe nowości w jej opinii, będą niosły za sobą duże zmiany w edukacji, a także urzędach czy szpitalach.

Zaniepokojenie nowym prawem wyrażał konserwatywny deputowany David Burrowes, który napisał do swojej partyjnej koleżanki w tej sprawie. Nie otrzymał on jednoznacznej odpowiedzi, na temat skutków planowanych zmian w prawie, ale jego zdaniem ograniczą one wolność sumienia. Podobnego zdania jest jeden z obrońców praw człowieka Aidan O’Neill, który w swojej opinii prawnej ostrzega, że nowe prawo ograniczy wolność sumienia i zmieni sporo w pracy urzędów i szpitali, a zgodnie z ustawą o szkolnictwie z 1996 roku, nauczyciele będą musieli nauczać o naturze małżeństw homoseksualnych i ich znaczeniu dla życia rodzinnego. Dlatego krytyka homoseksualizmu będzie zakazana.

Źródło: LifeSiteNews.com

MM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=63773 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]