Coroczny raport brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych pominął zbrodnie armii izraelskiej w Libanie

Aktualizacja: 2006-10-13 12:00 am

Coroczny raport rządowy brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych Foreign and Commonwealth Office, opublikowany 13 października br., zawierający wykaz naruszeń praw człowieka na całym świecie, w podejrzany sposób zupełnie pominął zbrodniczą napaść i akcje militarne armii izraelskiej w Libanie mające miejsce w lipcu i sierpniu br.

Pomijając działania izraelskie Raport nie omieszkał jednak skrytykować działań libańskiego Hezbolachu. Na zapytania dziennikarzy, minister spraw zagranicznych Margaret Beckett nie zauważając niczego złego w wydanym raporcie, odmówiła zdystansowania się czy dodatkowych wyjaśnień. Chris Doyle, dyrektor ośrodka porozumienia arabsko-brytyjskiego Council for the Advancement of Arab-British Understanding (CAABU) uznał iż “Dzisiejszy raport wydany w stylu sowieckiej Pravdy, celowo pomija naruszenia praw człowieka przez Izrael w Libanie. W najmniejszym nawet stopni nie wspomina o tym, że masowe naloty powietrzne na Liban były naruszeniem praw człowieka, że 1191 Libańczyków zostało zabitych, że milion stało się uciekinierami. Czy oznacza to, że brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych uważa za słuszne zbiorową odpowiedzialność stosowaną wobec ludności libańskiej poprzez nielegalne blokowanie dostępu do swoich miejsc zamieszkania, czy uważa za słuszne i usprawiedliwione bombardowanie cywilnych obiektów, jak na przykład stacji elektrycznych? Czy popiera powszechne stosowanie bomb odpryskowych w miejscach zamieszkałych przez cywilów?”.

Przez wydanie tak kompromitującego i jednostronnego Raportu, dotychczasowa niska reputacja Wielkiej Brytanii w świecie arabskim będzie dodatkowo pomniejszona i może stać się zarzewiem dodatkowych konfliktów.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=635 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]