Amerykański portal o „ludobójczym przesiedleniu Niemców”

Według amerykańskiego portalu powojenne przesiedlenie Niemców znajduje się w dziesiątce „najbardziej przerażających ludobójstw w historii”. Ofensywa zakłamywania historii i zamazywaniu niemieckiej odpowiedzialności za wojenną pożogę trwa.

Podejmowane w sposób coraz bardziej zdecydowany działania na rzecz podkreślania i uwypuklania niemieckich ofiar II Wojny Światowej nie spotykają się z adekwatną reakcją ze strony polskich władz. Efektem tej bierności są dokonywane próby zakłamywania historii.

Amerykańska strona prezentująca rozmaite zestawienia w stylu „Top Ten” zaprezentowała katalog zatytułowany „10 najbardziej przerażających ludobójstw w historii”.

Na pierwszym miejscu znajduje się chiński „Wielki Skok”, na kolejnych pozycjach są: zbrodnie stalinowskie, Holocaust, pola śmierci w Kambodży, tureckie ludobójstwo Ormian, wojna Hutu z Tutsi oraz podział Indii w latach 40-tych. 8 miejsce autorzy zestawienia przyznali „wypędzeniu Niemców po II Wojnie Światowej”.

„Wielu naukowców patrzy na to wydarzenie bardziej jako przesiedlenie ludności niż prawdziwe ludobójstwo. Jednak przymusowe przemieszczenie około 14 milionów Niemców i ich słowiańskich sojuszników z Rosji Sowieckiej, okupowanych terenów wschodniej i centralnej Europy tuż po II Wojnie Światowej było wydarzeniem całkiem bliskim ludobójstwu, zwłaszcza jeżeli pamięta się, że tej podróży nie przetrwało od pół miliona do dwóch milionów”, czytamy w uzasadnieniu.

Źródło: wPolityce.pl

luk

KOMENTARZ BIBUŁY: Chodzi w tym przypadku o portal www.toptenz.net (nie wiedzieć czemu pch24.pl przemilcza źródło…), ale problem jest dużo szerszy niż lista stworzona przez jakiś niszowy portal.

O tzw. ludobójstwie wypędzonych pisze coraz więcej autorów, nawet całkiem poważnych książek, jak również wydawałoby się bezstronnych dziennikarzy, bowiem prawdziwe wydarzenia i temat jest zupełnie nieznany nie tylko opinii publicznej w USA (jak zresztą i większości świata), ale nawet w miarę obeznanych z historią badaczy. I nawet dotyczy grona tych badaczy, którzy mają wielkie zastrzeżenia co do tzw. Holokaustu (a nie chodzi w tym przypadku o niemieckich rewizjonistów przekładających w sprawie holokaustycznej jak i „wypędzenia” swoje etniczne interesy nad rzetelność historyczną), ale również obejmuje prawych i tradycyjnych katolickich badaczy, pragnących rzeczowo analizować rzeczywistość i historię. Wynika to z tego, że występuje zupełnie brak wiadomości na ten temat i właśnie w tę dziurę wiedzy historycznej wtłaczane są półprawdy wytwarzane przez historyków i propagandzistów niemieckich (oczywiście wspieranych przez tradycyjnie antypolskich historyków żydowskich). Jedną z nielicznych – a może i jedyną – osób broniących w świecie angielskojęzycznym prawdy historycznej, jest prof. Iwo Cyprian Pogonowski (piszący swoje artykuły na łamach – jednego z najlepszych pism angielskojęzycznego świata – Culture Wars).

Tutaj więc apel, przede wszystkim do władz IPN-u: niezwłocznie należy stworzyć stronę angielskojęzyczną, która zestawi na dwóch poziomach – prostym, przejrzystym, dla młodzieży, a la pamięć.pl, i na obszerniejszym, dla historyków-amatorów, dziennikarzy, etc.  – fakty, zdjęcia, tabele historyczne. To zadanie powinno mieć znaczenie priorytetowe, bowiem tak jak przespano okres gdy wylęgiwało się określenie „polskie obozy koncentracyjne”, które weszło już do powszechnego użycia i świadomości, możemy przespać kolejną bitwę o prawdę i godność.

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2012-11-14) | http://www.pch24.pl/amerykanski-portal-o-ludobojczym-przesiedleniu-niemcow,7467,i.html

Skip to content