Bp Pieronek: cała ta legenda o zamachu w Smoleńsku jest po prostu śmieszna

Emerytowany biskup Tadeusz Pieronek znów szokuje. Tym razem w rozmowie z Radio ZET powiedział: – Cała ta legenda o zamachu w Smoleńsku, o morderstwie, jest po prostu śmieszna (…) No na miły Bóg, jeśli się jakieś drobne elementy podnosi do rangi morderstwa, to można się z tego tylko śmiać.

Biskup Pieronek stwierdził, że – według jego rozeznania – nie ma żadnych elementów, które byłyby potwierdzeniem tezy o zamachu.”Była katastrofa i koniec. (…) Źeby to oceniać jako zamach, trzeba być o tym bardzo przekonanym, albo szukać zaczepki żeby przekonać ludzi o – niestety – chwiejnych umysłach”. Dodał również, że na miejscu katastrofy „były jakieś wybuchy niewypałów, które leżały tam od drugiej wojny światowej, ale to jest inna rzecz”.

Zapytany przez Radio ZET jak może zakończyć się konflikt wokół Smoleńska biskup odpowiedział: „Nie widzę, żeby którakolwiek ze stron miała zamiar zejść z tej drogi, która jest poniżająca dla całego społeczeństwa. Ta droga jest wyniszczająca, w takiej atmosferze nie da się żyć”.

Monika Olejnik przytoczyła również słowa Zbigniewa Brzezińskiego, który mówił, że na polskiej scenie politycznej są osoby, „które świadomie, albo podświadomie – bo są chore – dzielą społeczność i podważają wiarygodność państwa”. Zdaniem biskupa Pieronka „coś w tym jest”. „Wielu ludzi o zachwianej psychice rządziło światem i doprowadzało go do ogromnych katastrof. Widocznie coś jest z nami, że ulegamy sugestiom tych, którzy potrafią wykorzystać swoje nastawienie do człowieka i tak je zasugerować, że pociągają za sobą tłumy”.

Nie warto komentować wypowiedzi emerytowanego biskupa w programie Pani Olejnik. Jedynie trzeba  modlić się za naszych hierarchów, by nie byli zwodzeni przez środowiska mainstreamowych mediów do politycznych rozgrywek. Tak niestety zachowuje się biskup Pieronek, który powinien być pasterzem wszystkich a nie wybranych salonowców. I powinien zachowywać wielki umiar w wydawaniu takich sądów.

sm/Radio Zet

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie wiedzieliśmy, że wśród hierarchów mamy najdoskonalszych specjalistów od katastrof lotnicznych, którzy autorytatywnie, niemal z wysokości samego Magisterium stwierdzają, że „była katastrofa i koniec”. Czy mówiąc „i koniec” oznacza, że nie należy już prowadzić śledztwa, że nie należy zbierać materiałów, że nie należy nawet mówić, a może i myśleć na sposób niezgodny z jedynie zatwierdzonym przez samego biskupa, wtórującego mediom? Znając wcześniejsze wypowiedzi obywatela Pieronka (bo raczej nie wypowiadał się tutaj jako biskup katolicki, choć otrzymując mikrofon i dostęp do mediów wielokrotnie nadużywał swojego urzędu), niemal zawsze w sprawach bieżącej polityki błądził. Wcześniej, równie wielokrotnie jako biskup Pieronek wypowiadał heretyckie opinie, gorszące wiernych. Pora więc na refleksję – głęboką refleksję nad samym sobą. Bo to nie jest śmieszne gdy kpi się z ofiar katastrofy, szydzi z ludzi pragnących poznać prawdę. I absolutnie nie jest śmieszne gdy korzystając ze swego urzędu prowadzi się wiernych na zatracenie dusz.

Za: Fronda.pl (13.11.2012) | http://www.fronda.pl/a/bp-pieronek-cala-ta-legenda-o-zamachu-w-smolensku-jest-po-prostu-smieszna,23580.html

Skip to content