Polskie służby zatrzymały Węgrów jadących na Marsz Niepodległości

Aktualizacja: 2012-11-9 10:46 pm

Jak podał portal Marsz Niepodległości, polskie służby zatrzymały pasażerów samolotu relacji Budapeszt-Warszawa, na warszawskim lotnisku Modlin.

“Powodem zatrzymania jest podejrzenie, że…pasażerowie WEZMĄ UDZIAŁ W MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI” – czytamy na facebookowym profilu Marszu.

Wśród zatrzymanych na modlińskim lotnisku znajduje się dwóch posłów do węgierskiego parlamentu i kilku radnych samorządowych.

40-osobowa grupa węgierskiego Ruchu Narodowego przez kilka godzin przetrzymywana była na lotnisku w Modlinie. Przyczyny takiego działania Straży Granicznej nie są na razie znane.

Warto jednak przypomnieć, że zarówno Polska, jak i Węgry znajdują się w strefie Schoengen, więc do przekroczenia granicy nie jest wymagany nawet paszport.

wPolityce.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=63226 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]