„FT”: czas gazu łupkowego w Europie nadejdzie, ale jeszcze nie teraz

Aktualizacja: 2012-11-9 2:20 pm

Niekonwencjonalne źródła gazu przekształcą w przyszłości rynek energetyczny centralnej i wschodniej Europy, choć nie należy liczyć, że będzie to „cudowne lekarstwo” na zależność regionu od importu z Rosji – pisze w piątek „Financial Times”.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

(PAP)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Ten “czas” w Europie Środkowej (czytaj: w Polsce, bowiem właśnie w Polsce znajdują się jedne z największych złóż gazu łupkowego na świecie) nadejdzie dopiero wtedy, gdy “polskie” Ministerstwa przekażą całość nadzoru nad złożami i zasobami naturalnymi w Polsce, odpowiednim grupom. Być może nastąpi to w ramach “konwersji długów”, jakie anty-polskie rządy zaciagają. Po przekazaniu praw do polskich zasobów naturalnych nagle okaże się, że obecne ekspertyzy “były zaniżone”, a gazu jest znacznie więcej.

 


 

Za: Kurier wileński ( 9 lis 2012) -- [Org. tytuł: « „FT”: czas gazu łupkowego w Europie nadejdzie, ale jeszcze nie teraz»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=63162 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]