Przeszukania w domach lubelskich działaczy narodowych organizujących Marsz Niepodległości

Aktualizacja: 2012-11-9 12:18 pm

Dzisiaj w godzinach porannych miały miejsca przeszukania domów lubelskich działaczy narodowych z ONR. Działacze są zaangażowani w organizację Marszu Niepodległości i zamierzali w nim uczestniczyć. Według niepotwierdzonych źródeł w działaniach skierowanych przeciwko narodowcom oprócz policji, zaangażowani byli pracownicy ABW. Jeden z działaczy ONR został zatrzymany.

Zostały skonfiskowane telefony komórkowe i komputery, a także materiały informacyjne.

 – Kontakt z naszymi kolegami jest utrudniony. Skonfiskowano im telefony i laptopy. Wszystko to na trzy dni przed Marszem. Koledzy byli zaangażowani w jego organizację. Szczegóły tego wydarzenia podamy w piątek podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w budynku Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” w Lublinie o godz. 10.00. Teraz mamy jedynie szczątkowe informacje – mówi w rozmowie PCh24.pl rzecznik prasowy ONR Marian Kowalski.

ONR jest współorganizatorem Marszu Niepodległości „Odzyskajmy Polskę”, który przejdzie ulicami Warszawy 11 listopada.

luk

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2012-11-08)

Służby utrudniają organizację wyjazdów na Marsz Niepodległości

Otrzymujemy kolejne informacje o policyjnych działaniach, które mają na celu udaremnienie dojazdu do Warszawy na Marsz Niepodległości zorganizowanych grup z wielu miast w Polsce.

Policjanci z komendy w Gdyni wydzwaniają do wszystkich firm przewozowych w regionie, szukając tej która zobowiązała się przewieźć zorganizowane grupy na Marsz Niepodległości. Do tej pory udało się policjantom przestraszyć już dwóch przewoźników. Scenariusz jest zawsze taki sam. Policjant przedstawia się i mówi przewoźnikowi, że grupa którą będzie wieść do Warszawy to groźni kibole którzy na pewno zdemolują autokar, natomiast sama policja odmawia udzielenia ochrony. Ostatni z tych przewoźników wycofał się dzisiaj z rana.

TP / MM

Za: Narodowcy.net (Listopad 9, 2012)

Niemieccy anarchiści znów przyjadą do Warszawy

Wbrew zapewnieniom policji i dotychczasowym medialnym doniesieniom, niemieccy „antyfaszyści” znów pojawią się na Święcie Niepodległości w Warszawie. Ich grupa ma uczestniczyć w demonstracji anarchistów i skrajnej lewicy.

Chcemy wesprzeć tych w Polsce, którzy angażują się przeciwko rasizmowi i faszyzmowi. Marszowi Niepodległości trzeba się sprzeciwić, bo jest on sygnałem niedobrych rzeczy, jakie dzieją się w Polsce – powiedział Onetowi Sebastian Frentzel ze Stowarzyszenia Prześladowanych przez Reżim Nazistowski. Niemcy zapewniają, że będą brali udział w pokojowej demonstracji, lecz po ubiegłorocznych wydarzeniach trudno wierzyć w ich słowa.

Źródło: Onet.pl

MM

Za: narodowcy.net (Listopad 9, 2012)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=63161 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]