Słowacja nie zalegalizowała związków homoseksualnych

Aktualizacja: 2012-11-6 9:30 pm

Słowacki parlament odrzucił projekt legalizacji związków homoseksualnych. Zagłosowali za nim posłowie z ugrupowań liberalnych i centroprawicowych, zaś przeciwko byli socjaldemokraci z rządzącej partii SMER.

Legalizację związków homoseksualnych chciała przeforsować opozycyjna, liberalna partia Wolność i Solidarność (Sloboda a Solidarita), której lider Richard Sulík jest nieco łagodniejszą wersją Janusza Palikota. Za związkami głosowało też czterech parlamentarzystów konserwatywnych dotąd Zwyczajnych Ludzi – Niezależnych Jednostek (Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti), trzech członków Słowackiej Unii Chrześcijańskiej i Demokratycznej (Slovenská demokratická a kresÅ¥anská únia) i jeden poseł węgierskich liberałów z partii Most-Híd. Przeciwko opowiedzieli parlamentarzyści socjaldemokratycznego SMER-u premiera Roberta Fico i Ruchu Chrześcijańsko-Demokratycznego (KresÅ¥anskodemokratické hnutie). Ogółem za projektem zagłosowało 14 z obecnych 129 parlamentarzystów, zaś przeciwko zagłosowało 94 z nich.

Liberałowie zapowiadają, że nie zrezygnują z postulatu legalizacji homozwiązków, bowiem „nie jest to nic sprzecznego z cywilizacją europejską”. Współautorka projektu Lucia Nicholsonová z SaS stwierdziła, że głosowanie jest dowodem na zacofanie 94 członków parlamentu i ma nadzieję, iż nie jest to pogląd reprezentowany przez słowackie społeczeństwo. Parlamentarzystka liberałów nie wyklucza też w przyszłości postulatu adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Źródła: Pravda / Aktualne.sk

MM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=63017 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]