Bluźnierstwa i obrażanie katolików zgodne z wartościami europejskimi?

Aktualizacja: 2012-11-2 9:07 pm

– Oskarżenie grupy rockowej o bluźnierstwo jest niezgodne z europejskimi wartościami – uznała Komisja Europejska, odnosząc się do sprawy Adama Darskiego, zwanego „Nergalem”. Z decyzji tej wynika, że z wartościami europejskimi zgodne jest darcie Biblii i krzyczenie „żryjcie to g…o!”. Szczerze mówiąc za taką Europę już dziękujemy!

Komisja zaznacza, że „krajowe przepisy dotyczące bluźnierstwa, są wewnętrzną sprawą każdego kraju. Ale muszą być zgodne z umowami międzynarodowymi”. Komisja powołała się na Europejską Konwencję Praw Człowieka, która stoi na straży wolności słowa, a Polska jest jej sygnatariuszem. „Prawo to chroni również tych, którzy obrażają lub szokują” – podkreśla KE.

A jej opinii nie sposób potraktować poważnie. Instytucja ta wielokrotnie pokazała bowiem, że obrażać można chrześcijan, ale już nie homoseksualistów czy inne mniejszości seksualne. Gdyby jakiś artysta zdecydował się na obrażanie ich, albo chociaż na jasne powiedzenie, co o nich myśli, to wówczas nie byłoby mowy o „prawie do szokowania”, ale byłby on ścigany według prawa o „mowie nienawiści”. Ale z wypowiedzi Komisji Europejskiej trzeba się w zasadzie cieszyć. Już bez najmniejszych ogródek pokazuje ona, że Europa jest chrystianofobiczna i wyrzekła się własnych korzeni.

TPT

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=62888 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]