Cejrowski: Ekskomunikować księdza Bonieckiego za zdjęcie z Nergalem

 „Jego przełożony powinien go obłożyć ekskomuniką, władza kościelna powinna zareagować natychmiast na to publiczne zgorszenie” – stwierdził Wojciech Cejrowski, komentując spotkanie ks. Adama Bonieckiego z liderem Behemotha, Nergalem. Na krakowskich targach książki duchowny otrzymał od Darskiego jego najnowszą książkę „Spowiedź heretyka” i nawet poprosił o dedykację, czym pozytywnie zaskoczył Nergala.

W piątek na swoim profilu na Facebooku Adam Darski zamieścił wspólne zdjęcie z ks. Bonieckim. Fotografia została wykonana na krakowskich targach książki. Nergal podarował duchownemu swoją książkę „Spowiedź heretyka”, zaś ten poprosił go o dedykację. „W drodze na Targi Ksiazki do Krakowa spotkalem…ks. Bonieckiego! Jak sie okazalo, cel naszej podrozy jest ten sam. Sprezentowalem mu „Spowiedz heretyka” i uscisnalem reke… zaskoczyl mnie proszac o dedykacje:) Ks. Adam Boniecki stanal w mojej obronie w niejednej debacie publicznej, narazajac sie tym samym hierarchom koscielnym. Szacunek i sympatia ponad podzialami? Jestem na TAK” – napisał Nergal na swoim Facebooku.

„Natychmiast jego przełożony powinien go obłożyć ekskomuniką, władza kościelna powinna zareagować natychmiast na to publiczne zgorszenie. O tym powinno trąbić się we wszystkich mediach. Skoro zdarzyło się to w Krakowie, to powinien to zrobić lokalny biskup. Nie jestem specjalistą od prawa kanonicznego, ale tak mi się wydaje na chłopski rozum. Niegodziwe zachowanie księdza, który posługuje się w tym przypadku rangą kościelną – to jest ksiądz Kościoła Katolickiego – a dopiero potem pan Boniecki. Tego nie wolno było zrobić, to skandaliczne zachowanie. To osobiście dotyka również mnie (…)” – stwierdził w rozmowie z portalem conowego.pl Cejrowski.

eMBe

Za: Fronda.pl (29.10.2012) | http://www.fronda.pl/a/cejrowski-ekskomunikowac-ksiedza-bonieckiego-za-zdjecie-z-nergalem-pisze,23180.html

Skip to content