Aktualizacja strony została wstrzymana

Kościół przestrzega przed Halloween

Archidiecezje w Warszawie i Szczecinie, wystosowały listy do wiernych, w których apelują o nie organizowanie zabaw związanych z amerykańskim „świętem” Halloween. Duchowni zwracają przede wszystkim uwagę, na zjawisko organizacji takich imprez w szkołach.

Abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, zaapelował do dorosłych, żeby nie organizowali podobnych zabaw podczas których dzieci przebierają się za wampiry, diabły i inne demoniczne postacie, promując tym samym obrzęd znany jeszcze z czasów celtyckiego pogaństwa, poświęcony bogu śmierci. Obecnie zaś noc z 31 października na 1 listopada, została przejęta przez satanistów.

Obchodzona 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie zmarłych 2 listopada bardzo często zastępowane są promowaniem Halloween; to rozpowszechnianie okultyzmu i magii (…) Często praktyki okultystyczne kryją się pod pozorem zabawy „przekupywania duchów”, do której zaprasza się dzieci, młodzież i dorosłych. Nie są one zgodne z nauką Kościoła. Zatem praktykowanie Halloween mija się z powołaniem chrześcijanina – czytamy natomiast w komunikacie warszawskiej kurii metropolitalnej.

Kościół Katolicki podkreśla, że uczestniczenie w Halloween nie jest godne chrześcijańskiej postawy.

Źródła: eKAI.pl / Archidiecezja Warszawska

MM

Za: narodowcy.net (Październik 29, 2012) | http://narodowcy.net/kosciol-przestrzega-przed-halloween/2012/10/29/

Skip to content