Kościół przestrzega przed Halloween

Aktualizacja: 2012-10-29 9:45 pm

Archidiecezje w Warszawie i Szczecinie, wystosowały listy do wiernych, w których apelują o nie organizowanie zabaw związanych z amerykańskim „świętem” Halloween. Duchowni zwracają przede wszystkim uwagę, na zjawisko organizacji takich imprez w szkołach.

Abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, zaapelował do dorosłych, żeby nie organizowali podobnych zabaw podczas których dzieci przebierają się za wampiry, diabły i inne demoniczne postacie, promując tym samym obrzęd znany jeszcze z czasów celtyckiego pogaństwa, poświęcony bogu śmierci. Obecnie zaś noc z 31 października na 1 listopada, została przejęta przez satanistów.

Obchodzona 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie zmarłych 2 listopada bardzo często zastępowane są promowaniem Halloween; to rozpowszechnianie okultyzmu i magii (…) Często praktyki okultystyczne kryją się pod pozorem zabawy „przekupywania duchów”, do której zaprasza się dzieci, młodzież i dorosłych. Nie są one zgodne z nauką Kościoła. Zatem praktykowanie Halloween mija się z powołaniem chrześcijanina – czytamy natomiast w komunikacie warszawskiej kurii metropolitalnej.

Kościół Katolicki podkreśla, że uczestniczenie w Halloween nie jest godne chrześcijańskiej postawy.

Źródła: eKAI.pl / Archidiecezja Warszawska

MM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=62607 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]