Niemal 3 mln zł premii za Euro 2012

Aktualizacja: 2012-10-26 8:31 am

Niemal trzy miliony złotych – tylko za to, że Euro 2012 się odbyło. To premie, które budżet ma wypłacić dwóm członkom zarządu spółki PL.2012, zajmującej się jedynie koordynacją przygotowań do turnieju. To „suma maksymalna wynikająca z zapisów kontraktów” – tłumaczy się resort sportu.

O sprawie zagwarantowanych wysokich premii pisze dzisiejsza „Rzeczpospolita”. Dokładna suma, którą ministerstwo sportu zabezpieczyło w budżecie na przyszły rok dla prezesa spółki Marcina Herry i jego zastępcy Andrzeja Boguckiego, to 2 miliony 750 tysięcy złotych. Rzeczniczka resortu Katarzyna Kochaniak tłumaczy, że to „suma maksymalna, jaka wynika z zapisów kontraktów”. Dodaje zarazem, że decyzja o wypłacie premii jeszcze nie zapadła. Premie zostały zagwarantowane kontraktami z 2008 roku. Podpisał je ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki.

Sprawa jest o tyle bulwersująca – pisze dziennik – że spółka PL.2012 zajmowała się jedynie koordynacją przygotowań do turnieju. Na podstawie informacji uzyskanych z miast gospodarzy tworzyła harmonogramy postępów prac, ale nie miała żadnego wpływu na inwestycje i w żaden sposób nie mogła zapobiec opóźnieniom w ich realizacji.

Napisał(a) za:interia.pl  

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=62408 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]