Aktualizacja strony została wstrzymana

Kolejne wydatki na Stadion Narodowy

Stadion Narodowy w Warszawie będzie wymagał kolejnych inwestycji. Kosztował już ćwierć miliona złotych więcej, niż zakładał kontrakt, a wykończenie inwestycji, ma kosztować jeszcze co najmniej 34 miliony złotych.

Do wykończenia pozostały powierzchnie do wynajęcia pod kantynę z salkami konferencyjnymi i restauracją, a także sale wystawiennicze. Trzeba też kupić system IT integrujący system sprzedażowy i księgowy oraz zainstalować system zarządzania obiektem (BMS), który będzie obsługiwał zdalnie system klimatyzacji i wentylacji.

Nie podpisano jeszcze protokołu odbioru końcowego i raczej nie zostanie to uczynione w najbliższych miesiącach. Konsorcjum budujące stadion złożyło wniosek o upadłość, domagając się od Narodowego Centrum Sportu dodatkowych 400 milionów złotych za niezapłacone roboty dodatkowe. Dochodzi do tego płata w wysokości 3 milionów złotych za usunięcie usterek i niedoskonałości obiektu. Koszty jego utrzymania mają zdaniem resortu sportu, wynieść około 17-18 milionów złotych rocznie, a w przypadku organizacji imprez, mają wzrosnąć dwukrotnie. W przyszłym roku podatek od nieruchomości ma wynieść 15 milionów złotych, a ubezpieczenie obiektu 7 milionów. Proces z Hydrobudową będzie zaś kosztował 4 miliony złotych rocznie.

Warto dodać, że odpowiadający za obiekt urzędnicy z Narodowego Centrum Sportu, otrzymali 900 tysięcy złotych premii za odbycie się Mistrzostw Europy.

MM

Za: narodowcy.net (Październik 25, 2012) | http://narodowcy.net/kolejne-wydatki-na-stadion-narodowy/2012/10/25/