USA: Czarnoskóra kobieta podpaliła się i napisała “KKK” na samochodzie żeby upozorować rasistowski atak

Aktualizacja: 2012-10-25 12:30 pm

W ostatnich dniach media w USA i na innych kontynentach obiegła szokująca historia rzekomej napaści na 20-letnią (czarną) kobietę z Luizjany. Sharmeka Moffitt według pierwotnej wersji została podpalona, a na jej samochodzie pojawiły się napisy “Nigger” i “KKK”, czyli “Czarnuch” i skrót od “Ku Klux Klan”.

usa ku klux klan atakJak wykazało dalsze śledztwo, całe zajście mające na celu wywołanie kolejnej antyrasistowskiej histerii to humbug, a młoda kobieta najprawdopodobniej podpaliła się i napisała “KKK” na swoim samochodzie sama.

Według policji, rzekoma ofiara rasistów działała w ten sposób mając na celu upozorowanie brutalnej napaści na tle etnicznym, co w Ameryce najczęściej nazywane jest zbrodnią nienawiści (“hate crime”).

Jak pisze The Franklin Sun, odciski jej palców znaleziono na zapalniczce oraz na łatwopalnym płynie, których resztki znaleziono w pobliskim lesie. Z kolei napis na samochodzie został wykonany pastą do zębów i znaleziono na nim ślady kobiecego DNA.

Pomimo całego ładunku absurdu i głupoty, jaki niesie za sobą próba samobójstwa i upozorowania “rasistowskiego” ataku w jednym, miejscowy szeryf usiłuje usprawiedliwiać desperatkę słowami: “Pomimo, że uważam, że to co zrobiła było złe i miało poważne konsekwencje nie tylko dla niej, to jednak w naszym społeczeństwie i kraju coś jest w związku z tym nie tak i powinniśmy pomóc osobnikom takim jak ona. Mam wciąż nadzieję, że społeczeństwo pomoże jej w emocjonalnym i psychicznym ozdrowieniu tak samo jak pomogło jej jako ofierze”.

Wokół wydarzenia narosło już wiele plotek, jak np. ta, że Moffitt nosiła w momencie “ataku” koszulkę “Obama 2012”, co wskazywałoby również na polityczny motyw rzekomej zbrodni.

Wciąż nie wiadomo, czy Moffitt stanie przed sądem za swój wybryk.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=62367 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]