Zmarł “badacz antysemityzmu i innych zjawisk religijnego i rasowego fanatyzmu”

Aktualizacja: 2006-10-11 12:00 am

Jak podaje zamieszczony nekrolog w The New York Times, 23 września br. w wieku 88 lat zmarł dr Mortimer Ostow, znany jako “badacz antysemityzmu i innych zjawisk religijnego i rasowego fanatyzmu”. Ostow, amerykański Żyd, zasłynął jako autor badań psychologicznych przeprowadzonych w latach 80-tych, mających na celu “zidentyfikowanie źródeł antysemityzmu”. Badania dr. Ostowa skojarzyły negatywne uczucia do Żydów z traumatycznymi przeżyciami we wczesnym dzieciństwie, często złym nastawieniu dziecka do swego ojca, czy też z freudowskim “kompleksem Edypa”. Dr. Ostow twierdził, że antysemityzm nabywa się już w wieku około jednego roku życia.

KOMENTARZ BIBUŁY: Jakoś dziwne, że “badacze antysemityzmu” nie spojrzą na swoje własne gniazda tylko szukają przyczyn zewnętrznych. I jakże to dziwne, że nikt jakoś nie kwapi się do przetłumaczenia na język angielski największego dzieła, celowo zapominanego laureata Nagrody Nobla – Aleksandra Sołżenicyna. Jego Magnum Opus pt. “Żydzi w Rosji” ukazujące historię Żydów, z ich przebiegłością, nieuczciwością, pazernością, agresywnością, fanatyzmem, rasizmem, są najbardziej właściwą odpowiedzią na pytanie o przyczyny antysemityzmu. Lecz jakoś książka Sołżenicyna nie znajduje zainteresowania tłumaczy i wydawców. Dziwne, prawda? Za to wpaja się w studentów “badania naukowe” fanatyków ideologicznych w postaci dr. Ostowa.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=623 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]