UE przedłuża sankcje dla Białorusi

Aktualizacja: 2012-10-12 9:05 am

Będzie decyzja o przedłużeniu unijnych sankcji wobec Białorusi o kolejny rok, ale nie będzie ich zaostrzenia. Wszystko wskazuje na to, że właśnie takie ustalenia zapadną na poniedziałkowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych 27 krajów w Luksemburgu. Informują o tym unijni dyplomaci w Brukseli.

W ostatnich tygodniach europejskie rządy prowadziły konsultacje w sprawie zaostrzenia sankcji wobec Białorusi. Chodziło o wpisanie na czarną listę kolejnych osób z zakazem wjazdu na teren Wspólnoty i firm z zamrożonymi aktywami finansowymi w Europie. Powodem miały być niedawne wybory parlamentarne na Białorusi, które nie spełniały demokratycznych standardów, ale także lipcowy kryzys dyplomatyczny, gdy białoruski reżim wydalił z Mińska ambasadora Szwecji, oraz przypadki prześladowań opozycji. 
Po tych konsultacjach ambasadorowie państw członkowskich w Brukseli zdecydowali jednak, że nie będą rekomendować zaostrzenia sankcji, a jedynie monitorowanie sytuacji na Białorusi. 

Ostateczną decyzję w tej sprawie pozostawili szefom dyplomacji 27 krajów, choć w większości przypadków zatwierdzają oni ustalenia przyjęte wcześniej przez ambasadorów.

IAR/KRESY.PL

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61898 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]