Szwedzkie piekło

Aktualizacja: 2012-10-10 5:20 pm

„Już jutro Nobel dla Polaka? Wszyscy czekają na nagrodę dla prof. Aleksandra Wolszczana” – krzyczał portal Tomasza Lisa. Sam Lis aż przytupywał ze zniecierpliwienia. To będzie gratka!

Wielodniowy spektakl o tym, jak ciemni Polacy pluli na naukowca, którego podziwia świat. I za co? Źe był współpracownikiem SB przez 15 lat, przyjmował pieniądze i prezenty? Zawiść i zazdrość! Jak zawsze, gdy biednym TW wyciąga się ich przeszłość.

A potem gala w Sztokholmie. Znajomi noblisty – kpt. Dudziński i mjr Linka, o ile żyją, siedzieliby na sali i mieli łzy w oczach… Niestety, Królewska Akademia Nauk nie wzięła pod uwagę, że w Polsce prorządowi dziennikarze muszą czymś przykryć aferę Amber Gold i skandal z ekshumacjami. Nawet intelektualne podpieranie przez Lisa podbródka nie zrobiło na niej wrażenia. Nobla nie dała. Dlaczego? Nie wiemy. Ale pamiętamy, jak zareagował Instytut Maksa Plancka w Bonn, gdy „Gazeta Polska” ujawniła sprawę. „Współpracował z komunistycznymi służbami, gdy był pracownikiem naszego instytutu. Nie jest u nas już mile widziany” – oświadczyła jego rzecznik. Dodała, że wykluczają to etyczne zasady. Niemieckie piekło, szwedzkie piekło… Tylko III RP pozostaje zieloną wyspą miłości.

Autor: Piotr Lisiewicz, | Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61822 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]