Niemcy, Francja, USA i Włochy: Rozpoczął się nowy rok akademicki w seminariach FSSPX

Aktualizacja: 2012-10-10 5:14 pm

W roku akademickim 2012/2013 w seminariach Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X w Zaitzkofen w Niemczech, we Falvigny we Francji, w Winonie w USA oraz w przedseminarium we włoskim Albano formację kapłańską na kursie duchowości (pierwszy rok seminarium) rozpoczęło 42 młodych mężczyzn, na przedseminaryjnym kursie humanistycznym 16 oraz ośmiu postulantów pragnących pełnić posługę brata; należą oni do ośmiu narodowości.

Klerycy z francuskiego seminarium FSSPX we Flavigny

W bawarskim seminarium pw. Najświętszego Serca w Zaitzkofen formację kapłańską rozpoczęło czterech Niemców, dwóch Szwajcarów, dwóch Polaków, Rosjanin i Argentyńczyk. W Zaitzkofen formację rozpoczęło także dwóch kandydatów pragnących zostać braćmi ”” Niemiec i Szwajcar.

W seminarium pw. Świętego Proboszcza z Ars we francuskim Flavigny sur Ozerain, którego alumni w późniejszych latach kontynuują edukację w Ecône, na pierwszym roku duchowości formację kapłańską rozpoczęło 10 Francuzów, dwóch Anglików, dwóch Kanadyjczyków, dwóch Szwajcarów i jeden Włoch oraz Francuz, Szwajcar i Kanadyjczyk chcący przystąpić do grona braci FSSPX.

W północnoamerykańskim seminarium pw. Świętego Tomasza z Akwinu w Winonie w stanie Minnesota formację na roku duchowości rozpoczęło 14 Amerykanów i Kanadyjczyk. Do tego seminarium zgłosiło się także 14 przedseminarzystów ”” 12 Amerykanów, Irlandczyk i Kanadyjczyk, a do nowicjatu braci dwóch Amerykanów i jeden Kanadyjczyk.

W przedseminarium dystryktu Włoskiego FSSPX w Albano formację rozpoczął jeden Włoch.

(źródło: laportelatine.org, 9 października 2012).

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61818 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]