Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowe zarzuty wobec bp-a Williamsona

Jak się oczekuje, przypadek negatora Holocaustu, biskupa Richarda Williamsona, doprowadzi do nowej rozprawy sądowej. Sąd w Regensburgu przeformułował oskarżenia pod adresem członka SSPX. Obrońca biskupa stwierdził, iż zgłosi wobec nich sprzeciw.

Sąd w Regensburgu ponownie oskarżył ultrakonserwatywnego biskupa i negatora Holocaustu, Richarda Williamsona, o podżeganie do nienawiści rasowej. Według rzecznika sądu, biskup SSPX zbagatelizował skalę mordów na Żydach w czasach dyktatury nazistowskiej, za co grozi kara grzywny w wysokości 100 dniówek (w ten sposób wylicza się grzywny w Niemczech). Rzecznik nie wyjawił wysokości żądanej grzywny.

Adwokat Williamsona ogłosił, iż do sądu zostanie wniesiony protest przeciwko karze. A zatem proces 72-letniego biskupa będzie musiał być wznowiony. Ponieważ śledztwo nie wniosło nic nowego do sprawy, obrona złoży wniosek o uniewinnienie

Williamson, biskup ultrakonserwatywnego SSPX, w październiku 2008 udzielił wywiadu ekipie szwedzkiej telewizji w seminarium Bractwa w Regensburgu. Podczas wywiadu zanegował istnienie komór gazowych oraz zamordowanie milionów Żydów przez nazistów. Wywiad, który ukazał się na antenie w Szwecji, został również umieszczony na Internecie.

Sąd Okręgowy w Regensburgu domagał się dla Williamsona kary w wysokości 10 tys. euro. Biskup odmówił, co doprowadziło do pierwszego procesu, w którym sąd w 2010 podtrzymał swe żądanie. W roku 2011 sąd drugiej instancji zredukował grzywnę do 6500 euro, jednakże Williamson złożył odwołanie. W lutym [2012 r] Sąd Apelacyjny w Norymberdze unieważnił wyrok z powodu błędów proceduralnych – sędziowie poddali go krytyce na tej podstawie, iż w wywiadzie nie ujawniono, czy i w jaki sposób będzie publikowany [czym innym jest bowiem głoszenie poglądów w rozmowie prywatnej, a czym innym rozgłaszanie ich publicznie – admin].

Przypadek bp-a Williamsona wpędził Kościół Katolicki w poważny kryzys. Dokładnie w tym samym czasie, gdy wywiad został opublikowany [co za przypadek! – admin], Watykan ogłosił zniesienie ekskomuniki Williamsona i trzech innych biskupów SSPX. Papież Benedykt XVI stwierdził, iż w owym czasie nie wiedział nic o wywiadzie [czy gdyby wiedział, nie zniósł by ekskomuniki? – admin]

Źródło: http://www.spiegel.de

New charges against Bishop Williamson
http://cathcon.blogspot.se/2012/10/new-charges-against-bishop-williamson.html
Christopher Gillbrand, 4.10.2012, tłum. gajowy Marucha

[Komentarz Dziennika gajowego Maruchy:] Jak widać, środowiska żydowskie wykazują niezwykłą determinację w ściganiu myślozbrodni. Z kosztami nie muszą się liczyć. W razie czego sami sobie wydrukują pieniądze. – admin.

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2012-10-06) | http://marucha.wordpress.com/2012/10/06/nowe-zarzuty-wobec-bp-a-williamsona/ | Nowe zarzuty wobec bp-a Williamsona

Skip to content