Kalifornia zakazuje prowadzenia terapii wśród nieletnich homoseksualistów

Od nowego roku żaden licencjonowany terapeuta na terenie Kalifornii nie będzie mógł prowadzić wśród osób poniżej 18. roku życia jakichkolwiek działań zmierzających do wyzwolenia się z homoseksualizmu lub pomagać osobom nieletnim, cierpiącym ze względu na swoje nieakceptowane skłonności homoseksualne. Projekt stanowej ustawy, przy entuzjastycznym poparciu środowisk homoseksualistów podpisał gubernator Jerry Brown z Partii Demokratycznej. Wbrew opozycji, Kalifornia, jako pierwszy stan w USA, zakazała prowadzenia tego typu terapii wśród nieletnich osób o skłonnościach homoseksualnych.

Według gubernatora Browna, „tego typu terapie pseudonaukowe”, przyczyniają się do wzrostu depresji wśród nastolatków objętych nimi. Z kolei terapeuci z National Association for Research & Therapy of Homosexuality (NARTH), uważają, że twierdzenia o powszechnych szkodach, do jakich rzekomo przyczyniać się mają terapie, nie są poparte żadnymi badaniami naukowymi. Zdaniem przedstawicieli tej organizacji regulacje są wymierzone w rodziców, którzy od tej pory nie będą mogli wychowywać swych dzieci, zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniami.

Republikanie zamierzają zaskarżyć ustawę przed sądem. Ich zdaniem, narusza ona prawo rodziców do wychowania swych dzieci i jest sprzeczna z Konstytucją USA, gdyż ogranicza prawo terapeutów do wolności słowa.

Jak podkreśla amerykański psychoterapeuta Richard A. Cohen, jedną z przyczyn homoseksualizmu jest potrzeba miłości i zainteresowania ze strony rodzica tej samej płci. Jak twierdzi twórca modelu terapii uzdrowienia z homoseksualizmu – opartego na procesie przemiany na płaszczyznach: duchowej, uczuciowej, osobowej i fizycznej – wiele osób pragnie pokonać lęk przed bliskością osoby odmiennej płci i poszukuje zmiany swoich skłonności.

Źródło: KAI

pam

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2012-10-03) | http://www.pch24.pl/kalifornia-zakazuje-prowadzenia-terapii-wsrod-nieletnich-homoseksualistow,6357,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content