Grecja w kryzysie buduje tor Formuły 1 za 100 mln euro

Grecja planuje wydać 100 mln euro na budowę toru Formuły 1. Rząd właśnie odblokował 30 mln euro, by rozpocząć inwestycję, która ma zapewnić za kilka lat wpisanie wyścigu o Grand Prix Grecji do kalendarza F1.

Sprawa może odbić się szerokim echem w Europie, gdyż Grecja od sześciu lat pogrążona jest w kryzysie, a pozostałe państwa Unii Europejskiej pomagają jej finansowo wyjść z „dołka”. Udzielanie finansowego wsparcia ma trwać osiem lat. Poza tym przewiduje się, że PKB Grecji skurczy się nawet o 6,5 proc. Całkowity koszt toru F1 ma tymczasem wynieść 94,6 mln euro!

Pomimo wszystkich tych faktów, bardzo prawdopodobna wydaje się budowa toru. Rząd ma już nawet konkretne miejsce – jest to miasto Xalandritsa, znajdujące się w pobliżu Patras.

Jednocześnie premier Antonis Samaras zapowiedział cięcia w emeryturach, pakiecie socjalnym oraz w wynagrodzeniach służb cywilnych w dążeniu do odblokowania 31 mln euro, które Grecja ma dostać z Unii Europejskiej.

http://eurosport.onet.pl/

[Komentarz Dziennika gajowego Maruchy:]  Dużo bliżej nas istnieje zadłużone po uszy średniej wielkości państwo, które na budowę tylko jednego stadionu w stolicy wydało 400 milionów euro – a zarazem podwyższyło wiek emerytalny, zredukowało nakłady na naukę do śmiesznej zgoła sumy, dobija resztki opieki zdrowotnej, nie posiada prawie wojska, a przy tym wszystkim obarcza obywateli ogromnymi podatkami. – Admin.

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2012-10-03) | http://marucha.wordpress.com/2012/10/03/grecja-w-kryzysie-buduje-tor-formuly-1-za-100-mln-euro/

Skip to content