Aktualizacja strony została wstrzymana

Brazylia: Bluźnierstwo wobec chrześcijan

To niegodny i pełen braku szacunku obraz, mówią brazylijscy biskupi o wykorzystaniu faktu ukrzyżowania Chrystusa na okładce popularnego magazynu sportowego „Placar” w Brazylii. Media i czasopisma coraz częściej przekraczają granicę wolności, profanując również religię chrześcijańską.

Okładka jednego z najpopularniejszych w Brazylii czasopism sportowych „Placar” to fotomontaż przedstawiający Neymara da Silvę Santosa Jr., piłkarza – napastnika Santosu, jako ukrzyżowanego Chrystusa. Półnagi Neymar, spoglądając w górę, ma przebity bok, a jego dłonie i stopy krwawią. Otwarcie przeciw takim bluźnierczym obrazom i zachowaniom zaprotestowali brazylijscy biskupi. W komunikacie Episkopat Brazylii zauważył, że okładka sportowego czasopisma „ośmiesza wiarę i deprecjonuje uczucia religijne narodu, wykorzystując bez szacunku wizerunek Jezusa Chrystusa”. Księża biskupi wprost mówią o manipulacji religią w celach czysto komercyjnych. Nota, którą w imieniu biskupów kraju podpisał sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Brazylii ks. bp Leonardo Ulrich Steiner, wskazuje też na brak wrażliwości i szacunku w sytuacji szczególnej, gdzie na świecie już dochodzi do przemocy z powodu używania w złym celu postaci religijnych. Brazylijczycy składają podpisy pod petycją z protestem. Z końcem września było ich już kilka tysięcy.

Agnieszka Gracz

Za: Nasz Dziennik, Wtorek, 2 października 2012, Nr 230 (4465) | http://www.naszdziennik.pl/wp/11330,bluznierstwo-wobec-chrzescijan.html | Bluźnierstwo wobec chrześcijan