Merkel: “Islam jest integralną częścią Niemiec”

Aktualizacja: 2012-09-30 9:22 pm

Kanclerz Niemiec, Angela Merkel, która jeszcze przed dwoma laty z pokorą przyznawała, że projekt multikulturowych Niemiec nie zdał egzaminu, dziś zaznacza potrzebę ukazywania jeszcze większej przychylności dla muzułmanów, bowiem – jak twierdzi – islam stał się „integralną częścią kraju”.

Angela Merkel wyraziła potrzebę silniejszej integracji z żyjącymi w Niemczech muzułmanami na zjeździe swojej partii, Chrześcijańskiej-Unii Demokratycznej (CDU), podczas którego temat „zrozumienia muzułmanów” był jednym z ważniejszych. Zgromadzeni na zjeździe stwierdzili, iż polityka władz powinna pobudzać tolerancję wobec wyznawców islamu, którzy według oficjalnych statystyk stanowią ponad 4,5 miliona populacji Niemiec (blisko 2,5 ml z nich to etniczni Turcy i Kurdowie).

Wcześniej z podobnych deklaracji zasynął były prezydent Christian Wulff, który jako jeden z pierwszych polityków wyrażał zdecydowaną aprobatę dla zwiększającej się liczby muzułmanów w Niemczech.

Polityka „integralności” jest już coraz bardziej zauważalna. Między innymi w sierpniu tego roku w Hamburgu, lokalne władze podpisały historyczne porozumienie z muzułmańskimi organizacjami społecznymi, które gwarantuje poszanowanie islamskich świąt, godzin religii w szkołach oraz prawo do pochówku w ramach określonego rytuału.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61526 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]