Aktualizacja strony została wstrzymana

Indie: Aborterzy karmili psy nienarodzonymi dziećmi

Do niezwykle makabrycznego procederu dochodzi w Indiach, gdzie ciała wyabortowanych dzieci stanowią pokarm dla zgłodniałych psów. W kraju – na masową skalę – dokonuje się tzw. aborcji selektywnych, czyli zabijania nienarodzonych dziewczynek. Lekarze za wszelką cenę chcą „zatrzeć” ślady…

Jak informuje portal PCh24.pl, powołując się na doniesienia dziennika „The India Today”, haniebnej praktyki dopuszczają się niektórzy ginekolodzy z miasteczka Beed. Doniesienia medialne potwierdził minister zdrowia publicznego stanu Maharasztra, Suresh Shetty. Minister już zwrócił się do policji, aby wszczęła postępowanie w tej sprawie.

– Pewna osoba nawet widziała, jak karmiono szczątkami abortowanych dzieci zwierzęta. Jest to zjawisko powszechnie znane każdemu w Beed, ale policja nie podejmuje żadnych działań – twierdzi  Varsha Deshpande, szefowa organizacji Lek LadkiAbhiyan. Kobieta twierdzi, że wielu lekarzy w Beed trzyma psy tylko po to, aby „uniknąć kłopotów z utylizacją zwłok”.

Jak informuje Life Site News, w Beed działa ośrodek aborcyjny, od lat prowadzony przez małżeństwo ginekologów: dr Saraswati Munde i jej męża – dr. Sudama Munde, przeprowadziła aborcję w drugim trymestrze z rodziną, choć prawo dopuszcza aborcję w Indiach do 20 tygodni ciąży. W wyniku zabiegu kobieta zmarła, a ciało nienarodzonego dziecka zostało wyrzucone psom na pożarcie.

Choć dr Munde stanęła przed sądem, sąd umożliwił jej odpowiadanie z wolnej stopy, bo zapłacono kaucję. Jej obowiązkiem było jedynie meldowanie się na komisariacie, co drugi dzień, a także nie podejmownie praktyki lekarza.

AM

Za: Fronda | http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/aborcjonisci_ktorzy_karmili_psy_cialami_dzieci_24288/

Skip to content