Szwajcarzy odrzucili w referendum zakaz palenia w miejscach publicznych

Aktualizacja: 2012-09-25 7:49 pm

Wyborcy w Szwajcarii odrzucili w referendum całkowity zakaz palenia w zamkniętych miejscach publicznych.

Chociaż w Genewie niewielka większość zagłosowała za zakazem, wyniki z pozostałych 25 kantonów kraju pokazały, że większość głosujących odrzuca zakaz.

W hotelach, restauracjach i barach mogą powstawać sale dla palących, jednak krytycy twierdzą, że na ryzyko narażone jest zdrowie pracowników.

Restrykcje wprowadzone dwa lata temu zostały usunięte przez lobby firm tytoniowych. W niektórych kantonach ponad 70% wyborców odrzuciło zakaz, jak podaje gazeta „La Tribune de Geneve”.

W Genewie za zakazem głosowało 52% głosujących. Genewa i siedem innych kantonów wprowadziło już własne ograniczenia palenia w zamkniętych miejscach pracy, podczas gdy pozostałe, mniejsze kantony są mniej restrykcyjne./mm/

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61272 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]