Prawo do rozrywania nienarodzonych na strzępy głównym elementem kampanii Obamy

Aktualizacja: 2012-09-21 9:45 am

„Prawo” do zabijania dzieci jest jednym z głównych elementów kampanii wyborczej Baracka Obamy. W ten sposób prezydent Stanów Zjednoczonych już zupełnie wprost sprawia, że obecne wybory w Stanach Zjednoczonych będą wielkim plenbiscytem za czy przeciw życiu, za czy przeciw tradycji Stanów Zjednoczonych, za czy przeciw Bogu.

/Jeszcze kilka tygodni temu można było twierdzić, że wybór między niespecjalnie wiernym zasadom moralnym mormonem a aborcjonistą bez wyraźnej przynależności religijnej będzie wyborem między dżumą a cholerą. Jednak wybór na republikańskiego kandydata na wiceprezydenta radykalnego obrońcy życia i katolika nieco zmienił sprawę. A obecne ustawienie kampanii przez Obamę na aborcję ostatecznie wyjaśnia całą sytuację. Za sprawą Obamy bowiem teraz nie ma już wątpliwości, o co idzie gra.

Kolejne elementy kampanii demokratów sprawiają bowiem, że aborcja staje się centralnym punktem programu Obamy. Spoty mają zastraszyć kobiety odebraniem im prawa do zabijania własnych dzieci, a także odebraniem pieniędzy federalnych Planned Parenthood, czyli organizacji, której głównym celem była likwidacja kolorowych mieszkańców USA. Romney i Ryan mają stać się potworami, które odbierają kobietom możliwość rozerwania własnego dziecka na strzępy, a jedynym ich obrońcą ma stać się Barack Obama. A wszystko to w sytuacji, gdy poglądy Romneya na aborcję wcale nie są oczywiste, a Ryan (choć jest generalnie politykiem pro life) dopuszcza aborcję, gdy zagrożone jest życie matki.

TPT/http://www.politifact.com

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61114 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]